Konkurs Seriali – Set II – Seriale dla Młodzieży i Dorosłych – Kino Muza
Wiemy, co gramy
INTERNATIONAL ANIMATED SERIES COMPETITION – SET II

Konkurs Seriali - Set II - Seriale dla Młodzieży i Dorosłych

Konkurs Seriali - Set II - Seriale dla Młodzieży i Dorosłych - okładka

95’
Plakat siedemnastej edycji festiwalu kina animowanego Animator.

KONKURS SERIALI:

Agoraphilia, Maggie Brennan, Stany Zjednoczone 2023, 2’46”
Agoraphilia to krótkometrażowy serial animowany o młodej kobiecie, jej dziwnej pracy oraz agonii i ekstazie doświadczanej z powodu innych ludzi. Serial śledzi losy Brendy, która właśnie dostała pracę przy zbieraniu funduszy dla organizacji o nazwie „Stoop Troupes”. Zadanie Brendy jest proste: podejść do zupełnie obcych ludzi na ulicy i przekonać ich do przekazania pieniędzy od ręki. Lękliwa i niezręczna Brenda nie nadaje się do tego zadania, ale z pomocą samozwańczego guru biznesowego, jej menedżera Blake’a i współlokatorki Viki – bogini chaosu, może jej się to udać.

Boys Boys Boys – Arthur, Valentine Vendroux, Clawdia Prolongeau, Marie Boutata, Pawel Thomas Larue, Francja 2023, 5’00”
W tym odcinku Boys Boys Boys, animowanego serialu dokumentalnego badającego, co znaczy być mężczyzną w dzisiejszym świecie, przyjaciele Arthura zmuszają go do zastanowienia się nad definicją i granicami przyjaźni.

It’s my body! – No Sex, Ovidie, Josselin Ronse, Francja 2023, 3’30”
Adaptacja z Libres! Manifeste contre les diktats sexuels (Delcourt) autorstwa Diglee i Ovidie.
‍Wystarczy! Dajcie nam spokój! Uwolnijmy się od wszystkich rzeczy, które powstrzymują nas przed kochaniem nas na nasz własny, wyjątkowy sposób. „It’s my body!” w dowcipny sposób kwestionuje nasze uprzedzenia i tabu dotyczące seksu oraz walczy z dyktatami seksualnymi.
60 milionów wyświetleń na platformach ARTE!

My Adventures with Superman s01e07, Jen Bennet, Stany Zjednoczone 2023, 21’39”
Clark próbuje zaplanować normalną randkę bez żadnych problemów z Supermanem – ale zostaje przerwany, gdy Pan Mxyzptlk porywa jego, Jimmy’ego i Lois w pościg o wysoką stawkę skokami przez multiwersum!

Smiling Friends s02e03, Michael Cusack, Zach Hadel, Australia 2024, 11’40”
Allan otrzymuje zadanie znaleźć więcej spinaczy do biura.

Star Wars: Visions – I Am Your Mother, Magdalena Osińska, Stany Zjednoczone 2023, 11’30”
Młoda pilotka Anni, która wstydzi się swojej słodkiej, ale nadopiekuńczej mamy, musi wziąć z nią udział w szaleńczym rodzinnym wyścigu w akademii. W trasie ich związek jest wystawiany na próbę przez żywioły, ich stary statek, innych uczestników wyścigu… i siebie nawzajem.

THE DONKEY LADY, Justin Kramer, Katar 2023, 3’44”
Prawdopodobnie zaprojektowana w celu ochrony dzieci przed niebezpieczeństwami związanymi z samotnym wychodzeniem na gorące pustynne słońce, The Donkey Lady przedstawia przestrogę dla tych, którzy oddalają się od domu. W tej wersji historii młodzi Khalid i Maryam gubią się na pustyni, gdy natrafiają na mroczną kobiecą postać i jej samochód. Tajemnicza kobieta oferuje im podwiezienie do domu, jeśli pomogą jej zmienić przebitą oponę. Ale coś jest nie tak i wkrótce Khalid i Maryam odkrywają, że nie wszystko jest takie, jak się wydaje.

The Fenestas, Shalev Ben Elya, Anan Gibson, Nadav Sheffer, Izrael 2023, 5’40”
Dysfunkcyjna rodzina musi głosowaniem wykluczyć swoich członków z testamentu dziadka w ramach nikczemnej rywalizacji, będącej jego rozrywką przed śmiercią.

THE IMPACT Episode 1 / DOPAD Epizoda 1, Alexandra Chovanová, Michaela Steigerová, Czechy 2023, 7’12”
Skorzystaj z ekskluzywnej oferty i wyślij swojego ukochanego pupila w kosmos! W zamian otrzymasz swój własny bilet na następny lot kosmiczny i przyjemne uczucie, że Twój ukochany zwierzak jest bezpieczny.

The Rise of Blus : A Nouns Movie, Billy Dao, Jamie Chung, Stany Zjednoczone 2023, 16’10”
W tętniącym życiem, unoszącym się w chmurach mieście Blus, o losie każdego 13-latka decyduje czcigodna ceremonia Noggle – oficjalne badanie wzroku, podczas którego zostajesz obdarzony konkretną parą okularów, które określają twój przyszły zawód. Ale kiedy zuchwały 13-letni Noun odkrywa spisek arystokratów, którzy chcą użyć zaktualizowanej wersji Noggli do zniewolenia obywateli, musi połączyć siły z nieprawdopodobną grupą odmieńców, aby uratować tych, których kochają.

This Dog Looks Weird / Este perro está raro, Facundo Quiroga, Sebastián García, Juan Nadalino, Argentyna 2022, 5’36” 
Peruwiański nastolatek kupuje specyficznego szczeniaka na targu w Limie, ale jakiś czas później zdaje sobie sprawę, że zwierzę jest w rzeczywistości lisem andyjskim, który może przynieść kłopoty okolicy i stać się sławny w całym kraju.

Kadry

Jeszcze dziś

Kadr z animacji przedstawia scenę z jazdy samochodem. 14:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Mars Express. Świat, który nadejdzie To niezwykle dynamiczna animacja pełna zaskakujących pomysłów wizualnych, której akcja pulsuje w rytm muzyki elektronicznej.
portret zamyślonego mężczyzny. 14:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Do usług szanownej pani Owdowiały brytyjski biznesmen podejmuje pracę lokaja w dworku we Francji, aby zachować wspomnienia swojej zmarłej francuskiej żony.
Chłopak zbliżający się do młodej dziewczyny. 14:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Jutro będzie nasze Mocny, a jednocześnie zabawny i pełen emocji kobiecy głos, który stał się jednym z największych przebojów kinowych we Włoszech.
Zbliżenie na parę na zatłoczonym dworcu. 15:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Do granic Hiszpański thriller psychologiczny, który zamyka się w zaledwie 77 minutach i niemal w całości rozgrywa się w jednej przestrzeni, a mimo to nie można oderwać od niego oczu.
Ojciec z synem spacerują po ulicy. 16:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Mój syn Ezra Pełna serca i humoru opowieść o mocy ojcowskiej miłości, która zachwyciła widzów na Festiwalu w Toronto.
portret zamyślonego mężczyzny. 16:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Do usług szanownej pani Owdowiały brytyjski biznesmen podejmuje pracę lokaja w dworku we Francji, aby zachować wspomnienia swojej zmarłej francuskiej żony.
Mężczyzna na kanapie a obok niego dwójka dzieci/ 17:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Tylko my dwoje Przejmująca opowieść o toksycznej relacji i próbie odzyskania wolności.
Chłopak zbliżający się do młodej dziewczyny. 18:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Jutro będzie nasze Mocny, a jednocześnie zabawny i pełen emocji kobiecy głos, który stał się jednym z największych przebojów kinowych we Włoszech.
Kadr z animacji przedstawia scenę z jazdy samochodem. 18:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Mars Express. Świat, który nadejdzie To niezwykle dynamiczna animacja pełna zaskakujących pomysłów wizualnych, której akcja pulsuje w rytm muzyki elektronicznej.
Młoda dziewczyna za hotelowym barem. 19:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 The Royal Hotel Hanna i Liv podróżują z plecakami po Australii. Po tym, jak skończyły im się pieniądze, Liv namawia przyjaciółkę do podjęcia tymczasowej pracy barmanki w pubie na prowincji.
Mężczyzna czytający książkę na łóżku przy nocnej lampce. 20:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Perfect Days Medytacja nad prostotą i pięknem życia. Wenders opowiada historię japońskiego everymana, dla którego każdy dzień wypełniony jest czynnościami składającymi się na poezję codzienn...
Ojciec z synem spacerują po ulicy. 20:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Mój syn Ezra Pełna serca i humoru opowieść o mocy ojcowskiej miłości, która zachwyciła widzów na Festiwalu w Toronto.
Kobieta wybierająca flakony z krwią. 21:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Humanitarna wampirzyca poszukuje osób chcących popełnić samobójstwo Jeden z najciekawszych debiutów sezonu, takiej historii o wampirach jeszcze nie widzieliście!
Gramy!
Wredne liściki
reż. Thea Sharrock
nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące