Wiemy, co gramy
Little Mom

Mała mama

Mała mama - okładka
reż. Céline Sciamma
Francja
2021
72’
Premiera
23.05.2022
Pokaz przedpremierowy
Mała mama - okładka

Czy potrafilibyśmy zaprzyjaźnić się ze swoim rodzicem, gdyby nasze wspólne drogi przecięły się w czasie, kiedy oboje byliśmy dziećmi?

Taka sytuacja przytrafia się ośmioletniej Nelly, która spotyka rówieśniczkę łudząco podobną do swojej matki. To niecodzienne wydarzenie staje się punktem wyjścia do opowieści o przyjaźni, potrafiącej przekroczyć pokoleniowe bariery i zarazem błyskotliwego studium potęgi dziecięcej wyobraźni. Céline Sciamma, autorka nagrodzonego w Cannes Portretu kobiety w ogniu, w swoim najnowszym filmie porusza motyw przepracowywania żałoby (bohaterów poznajemy w momencie odejścia nestorki rodziny), jednak na pierwszy plan wydobywa niezwykłą czułość rodzinnych relacji i celebruje ciekawość świata, którą zaraża nas młodziutka Nelly.

Mała mama to historia z ducha baśniowa, pełna dyskretnego ciepła, i zarazem list miłosny do tego momentu w naszym życiu, kiedy rzeczywistość poznawaliśmy przede wszystkim sercem. Choć wydarzenia rozgrywają się we Francji, wiele i wielu z nas odnajdzie tu odbicie swoich wspomnień z czasów dzieciństwa: ulubione zabawy, gry, zapachy i smaki.

Zwiastun

Nagrody
Stockholm Film Festival 2021
Najlepszy film
San Sebastián International Film Festival 2021
Nagroda dla reżyserki
Film by the Sea International Film Festival 2021
Najlepszy film francuski
Mar del Plata Film Festival 2021
Nagroda dla reżyserki
Gramy!
Konkurs Filmów Krótkometrażowych: BLOK III