Wiemy, co gramy
MENU
Magnesium

Magnezja

reż. Maciek Bochniak
Polska
2020
120’
W repertuarze
21.06 Dziś
21:00 Sala 3 Kup bilet Kup bilet
22.06 Jutro
13:15 Sala 3 Kup bilet Kup bilet
23.06 środa
13:45 Sala 2 Kup bilet Kup bilet
19:30 Sala 3 Kup bilet Kup bilet
24.06 czwartek
14:00 Sala 2 Kup bilet Kup bilet
20:30 Sala 3 Kup bilet Kup bilet

Pogranicze polsko-sowieckie, przełom lat 20. i 30. XX wieku. Po śmierci szefa gangu i głowy rodziny, władza nad przestępczym klanem Lewenfiszów przechodzi w ręce jego córki – Róży (Maja Ostaszewska). Razem ze swoimi siostrami kobieta kontynuuje szemrane interesy ojca i robi wszystko, by oprzeć się rosnącym w siłę sowieckim bandytom, którym przewodzi konserwatywny Lew (Andrzej Chyra). Tymczasem w cieniu rywalizacji dwóch potężnych rodzin, nierozłączni bracia – Albin (Mateusz Kościukiewicz) i Albert Hudini (Dawid Ogrodnik) – wcielają w życie swój przewrotny plan. Z pomocą uwodzicielskiej Heleny (Magdalena Boczarska) chcą okraść bank, w którym przechowywane są bogactwa Lewenfiszów. Wystarczy jednak kilka złych decyzji, zwykły pech i dwa trupy, by cała misterna intryga została zagrożona. A to zaledwie początek kłopotów, gdyż do miasteczka przybywa właśnie obdarzona genialnym zmysłem śledczym inspektor Stanisława Kochaj (Agata Kulesza). To co wydarzy się wkrótce będzie mieć krwawe i pełne czarnego humoru konsekwencje, które na zawsze wstrząsną pograniczem!

Głos prasy

Świetną scenografię, kostiumy oraz pierwszorzędną muzykę Jana A.P. Kaczmarka

Telemagazyn

Zaskakuje, wciąga opowiadaną historią i mami wizualnym przepychem

Movieway
Zwiastun
Jeszcze dziś
18:00 SALA 1 Minari Pełna czułości historia. Opowiada o koreańsko-amerykańskiej rodzinie, która przeprowadza się na niewielką farmę w Arkansas w pogoni za amerykańskim snem.
18:45 SALA 1 Sweat Poruszający portret polskiej influencerki. Współczesny film o nowym rodzaju samotności w czasach social mediów. Komu potrzeba przyjaciół, kiedy ma się setki tysięcy fanów?
20:30 SALA 1 Na rauszu Ten eksperyment to jazda bez trzymanki! Historia przyjaciół zainspirowanych teorią, że skromna dawka czegoś mocniejszego pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować.
21:00 SALA 1 Magnezja Pogranicze polsko-sowieckie, przełom lat 20. i 30. XX wieku. Po śmierci szefa gangu i głowy rodziny, władza nad przestępczym klanem Lewenfiszów przechodzi w ręce jego córki.
Gramy!

Minari

reż. Lee Isaac Chung