Lato kolibrów – Kino Muza
Wiemy, co gramy
Hummingbirds

Lato kolibrów

Lato kolibrów - okładka
reż. Silvia Del Carmen Castaños, Estefanía Contreras
USA
2023
78’
Lato kolibrów - okładka

Laredo, graniczne miasto w Teksasie na granicy meksykańsko—amerykańskiej, jest jednocześnie mostem ku lepszemu światu i zaporą przed falą migracji. 18- letnia Silvia i 21-letnia Estefania, zwana Bebą, emigrantki w drugim pokoleniu i najlepsze przyjaciółki, kierują kamerę na siebie i na przekór sytuacji oraz otoczeniu oddają się swoim marzeniom. Zdają sobie sprawę, że długie letnie noce młodości nie będą trwały wiecznie. Spędzają czas, włamując się do opuszczonych domów, głośno śpiewając na ulicach, wykonując domowe tatuaże, grając z ironią, ale i nadzieją w bingo. Mając za sobą traumę aborcji, wieszają w nocy transparent na biurze ruchu antyaborcyjnego i sprzeciwiają się nadużyciom urzędników imigracyjnych. Wiedzą, że Ameryka jest dla nich najlepszym miejscem, ale tęsknią za Meksykiem, a ich ulubione tamales i churros nie smakują w Laredo tak samo. Bez problemu przechodzą z angielskiego na hiszpański, bo ich tożsamość jest płynna. To samo dotyczy ich stosunku do płci i seksualności. Są szczere i bezpośrednie. Poczucie humoru, energia i nadzieja Silvi i Bebe zarówno jako bohaterek, jak i twórczyń filmu, tworzy optymistyczny obraz determinacji młodego pokolenia w głęboko podzielonej Ameryce.

Kadry

Jeszcze dziś

Młoda dziewczyna ćwiczy uderzenie bokserskie ze swoim kolegą. 18:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Georgie ma się dobrze Nagrodzony na Sundance debiut Charlotte Regan to szalona historia przyjaciół, którzy przy okazji stają się rodziną.
Kadr z przednich siedzeń samochodu, kierowca rozmawia z kobietą. 19:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Limbo Limbo to nie tylko wciągający kryminał noir, ale także wymowny portret codziennego rasizmu, jakiego doświadczają rdzenni mieszkańcy Australii.
Prace przy sprzątaniu więziennej przestrzeni. 20:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Skazani na Shawshank Skazany na dożywocie Red (Morgan Freeman) doskonale zna więzienie Shawshank. Nowy więzień Andy (Tim Robbins) przynosi nadzieję i odmianę wszystkim więźniom.
Dwóch pracowników straży granicznej na tle samochodu. 20:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Zielona Granica opowieść o tym, że każdy z nas może nieoczekiwanie znaleźć się w sytuacji granicznej i zostać zmuszony dokonywać wyborów pomiędzy dobrem a złem.
Dwóch pracowników straży granicznej na tle samochodu. 21:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Green Border Follows a family of Syrian refugees, an English teacher from Afghanistan and a border guard. They all meet on the Polish-Belarusian border during the most recent humanitarian cr...
Gramy!
Frankenhooker
reż. Frank Henenlotter
nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące