Jeszcze nie jestem tym, kim bym chciała – Kino Muza
Wiemy, co gramy
I'm Not Everything I Want to Be

Jeszcze nie jestem tym, kim bym chciała

Jeszcze nie jestem tym, kim bym chciała - okładka
reż. Klára Tasovská
Słowacja, Czechy, Austria
2024
90’
Jeszcze nie jestem tym, kim bym chciała - okładka

Film oparty wyłącznie na zdjęciach, również autoportretach, które znacznie wyprzedzały erę „selfie”, ukazuje krytyczne momenty życia i trudnej artystycznej drogi Libuše Jarcovjákovej. Od odrzucenia poprzez zapomnienie aż do uznania. Bardzo szybko zapominamy, że film składa się wyłącznie ze statycznych obrazów. Głos artystki, która osobiście prowadzi nas przez swoje życie, daje intymne spojrzenie na jej rozwój, zmieniającą się tożsamość i wciąga nas całkowicie w przedstawioną historię i klimat jej czasów. Od nielegalnych klubów nocnych w komunistycznej Pradze, w latach 70. i 80. XX wieku, poprzez dramatyczną decyzję o emigracji do Berlina, a następnie ucieczkę stamtąd do Tokio bez grosza przy duszy i powrót do Europy – do rodzinnej Pragi w trakcie aksamitnej rewolucji w 1989 roku. Jarcovjáková portretuje ludzi żyjących na marginesie. Jest przekonana, że ich życie jest kwintesencją wolności. Siła intymności i naturalność jej zdjęć wywodzą się stąd, że fotografuje nie tylko swoje pełne dramatycznych zwrotów życie, ale i transformację ciała oraz duszy. Bardzo późno doczekała się uznania. Po wystawie jej prac we Francji w 2019 roku zaczęto określać ją „Nan Goldin z Czechosłowacji”.

Kadry

Jeszcze dziś

Ojczyzna - kadr 15:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Ojczyzna Opowieść o relacjach między Mannem, laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, a jego córką Eriką, aktorką i pisarką. Akcja rozgrywa się w szczytowym okresie zimnej wojny.
Savage House - kadr 15:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Savage House Czarna komedia osadzona w XVIII wieku. Akcja rozgrywa się w Anglii, na tle ogromnej epidemii ospy oraz powstania jakobickiego.
Poczta głosowa - kadr 17:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Poczta głosowa Baptiste ma talent do naśladowania głosów, ale nie potrafi się z tego utrzymać. Pewnego dnia kontaktuje się z nim Pierre Chozène, znany, ale skromny pisarz, nękany przez natrętó...
Drugie życie - kadr 17:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Drugie życie Poruszająca i uskrzydlająca opowieść o przywiązaniu do miejsca, o dojrzałym życiu bez rezygnacji z siebie i o kobiecej niezależności, która nie zna wieku.
Kumotry - kadr 17:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Kumotry Pustoszejąca polska wieś w rumuńskich Karpatach: wzruszający film o pamięci, przyjaźni i przemijaniu.
Hamnet - kadr 18:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Hamnet Poruszająca historia miłości Williama, ambitnego dramaturga i jego żony Agnes. Ich idylliczne życie zostaje zburzone, gdy wybucha epidemia dżumy, która dotyka ich dzieci.
Savage House - kadr 19:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Savage House Czarna komedia osadzona w XVIII wieku. Akcja rozgrywa się w Anglii, na tle ogromnej epidemii ospy oraz powstania jakobickiego.
Sny o słoniach - kadr 19:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Sny o słoniach Szaleni naukowcy i podróżnicy to ulubieni bohaterowie filmów legendarnego reżysera Wernera Herzoga. Dr Steve Boyes obsesyjnie tropi olbrzymie słonie nazywane duchami.
Gramy!
Kumotry
reż. Emilia Śniegoska
nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące