Wiemy, co gramy
Other People

Inni ludzie

Inni ludzie - okładka
reż. Aleksandra Terpińska
Polska
2021
106’
Premiera
18.03.2022
Inni ludzie - okładka

Projekt Inni ludzie jest pełnometrażowym debiutem reżyserskim Aleksandry Terpińskiej, filmowa adaptacja powieści Doroty Masłowskiej.

Inni ludzie w nowatorski i bezkompromisowy sposób prowadzą nas przez świat głównych bohaterów- współczesną Warszawę, Polskę. Towarzyszy im hipnotyzujący beat skomponowany przez Auera, który staje się mantrą i osią narracji. Auer jest jednym z ważniejszych polskich producentów muzycznych. Artysta znany jest z solowych występów oraz współpracy z Koka Beats, labelem Pezeta, min. przy okazji Muzyki Współczesnej czy kawałka Nisko jest niebo Pezet feat Kayah.

Hipnotyzująca opowieść o desperackim poszukiwaniu miłości. Historia ludzi uwikłanych w miłosny trójkąt w czasach rozpadu więzi, dożywotnich kredytów, diet pudełkowych, taniego wina i nieustającego szumu mediów społecznościowych. Ludzi miotających się w labiryncie bulwarów i zaułków pulsującego w rytmie rapu miasta Warszawy. Bohaterom w codzienności towarzyszy uważnie ich obserwujący narrator (Fabijański).

Na pierwszy rzut oka Kamil (Beler) i Iwona (Bohosiewicz) nie mają ze sobą nic wspólnego. Iwona jest znudzoną i nieszczęśliwą żoną Maćka (Kalita), żyjącą w luksusie na kredyt. Kamil ma 32 lata, seksowną dziewczynę Anecię (Koleśnik), ale wciąż mieszka z matką (Kawka) na blokowisku, snując wizje kariery rapera i łapiąc przypadkowe fuchy. Relacja z Iwoną pozornie jest bez znaczenia, ale dzięki niej oboje zobaczą w innym świetle swoje życiowe wybory i ludzi.

Głos prasy

Dzieło, o którym chce się mówić
Movies Room
Wkłada kij w mrowisko, krytykuje ludzkie postawy, zachwiane wartości i erę social mediów
naEKRANIE
Obraz kultury bardzo rzeczywistej, bez nadmiernego ubarwiania i przesadnego dramatyzmu
naEKRANIE

Zwiastun

Nagrody
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych Gdynia 2021
Najlepszy film oraz najlepsze zdjęcia
Gramy!
Zło nie istnieje
reż. Mohammad Rasoulof