Wiemy, co gramy
MENU
Forest: I See You Everywhere

Im dalej w las, tym więcej drzew

reż. Bence Fliegauf
Węgry
2020
112’
Premiera
17.12.2021

Siedem przejmujących historii o ludziach, ich emocjach i poszukiwaniu porozumienia.

Wielu bohaterów. Sporo ich dzieli – wiek, doświadczenie, motywacje, życiowe priorytety. Łączy poczucie niespełnienia, skrywana frustracja, wyczuwalny podskórny niepokój. Każdy z nich próbuje wyrazić swoje emocje, ale czuje się niezrozumiany.

Komunikacyjny rozdźwięk widać w każdej formie relacji: rodzinnej, przyjacielskiej, partnerskiej. Dotyczy nie tylko uczuć czy spojrzenia na świat, ale też niezabliźnionych jeszcze ran czy niesprecyzowanych planów na przyszłość. Młoda dziewczyna obwinia ojca za śmierć matki, para nie może zdecydować, czy to najlepszy moment na dziecko, inna spiera się o poprzedni związek mężczyzny, kobieta próbuje wpłynąć na światopogląd swojego syna. Każdy z bohaterów, także pozostałych historii, czuje się osaczony i samotny.

Kameralny film węgierskiego reżysera Bence Fliegaufa nawiązuje do Gąszczu, jego głośnego debiutu z 2003 roku. Im dalej w las, tym więcej drzew to hipnotyczny portret ludzi na rozdrożu pogrążonych w chaosie. Intymną atmosferę opowieści podkreślają pełne zbliżeń i długich ujęć klimatyczne zdjęcia.

 

Głos prasy

Imponująca i intensywna gra aktorska

Cineuropa

W nowym filmie Fliegaufa widać subtelny kunszt opowiadania historii

Screenanarchy

Wpisuje się w nurt berlińskiego festiwalu, na którym dominowały filmy bardzo osobiste i intymne

Rzeczpospolita
Nagrody
Berlin International Film Festival 2021
Nagroda dla aktorki
IndieLisboa International Independent Film Festival 2021
Nagroda dla reżysera
Gramy!

Ziemia Iwana

reż. Andrii Lysetskyi