Wiemy, co gramy
MENU

Four Perspectives on Solidarity: Prawa kobiet są prawami człowieka


72’

Jednym z haseł obecnych na transparentach demonstracji przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce było Nigdy nie będziesz szła sama. Współczesny feminizm nie walczy wyłącznie o równość płci, ale także o solidarność i troskę o każdą osobę, która jej potrzebuje.

01. 37 days
Grecja 2018. Fabuła. 23′. Reżyseria: Nikoleta Leousi
02. Tower XYZ

Wielka Brytania 2016. Eksperyment. 4′. Reżyseria: Ayo Akingbade
03. Trzy rozmowy o życiu (Three Conversations on Life)

Polska 2016. Dokument. 24′. Reżyseria: Julia Staniszewska
04.
O ofício da ilusão (The Art of Delusion)
Portugalia 2020. Experimental/Fabuła. 6′. Reżyseria: Cláudia Varejão
05. While I yet live

USA 2018. Dokument. 15′. Reżyseria: Maris Curran

Zwiastun
Kadry
Jeszcze dziś
15:15 SALA 1 Bo we mnie jest seks Lata 60. Przed ekranami czarno-białych odbiorników zasiadają miliony Polaków. I nagle ktoś przykuwa ich wzrok. To Kalina, pierwsza seksbomba PRL-u, zwana polską Marilyn Monroe.
17:00 SALA 1 Bo we mnie jest seks Lata 60. Przed ekranami czarno-białych odbiorników zasiadają miliony Polaków. I nagle ktoś przykuwa ich wzrok. To Kalina, pierwsza seksbomba PRL-u, zwana polską Marilyn Monroe.
17:15 SALA 1 Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun Wes Anderson, w filmie Kurier francuski przenosi na ekran zbiór opowiadań publikowanych w amerykańskim magazynie ukazującym się w fikcyjnym dwudziestowiecznym mieście we Francji.
17:30 SALA 1 Wszystko zostaje w rodzinie Pełen zwrotów akcji rodzinny dramat o cenie życiowych kompromisów. Ekranizacja głośnej powieści cenionego włoskiego pisarza Domenico Starnone.
19:15 SALA 1 Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun Wes Anderson, w filmie Kurier francuski przenosi na ekran zbiór opowiadań publikowanych w amerykańskim magazynie ukazującym się w fikcyjnym dwudziestowiecznym mieście we Francji.
19:30 SALA 1 Przystanek Ziemia Debiutująca ukraińska reżyserka Kateryna Hornostaj przedstawia głęboko osobistą, zjawiskową i poetyczną opowieść o odkrywaniu siebie i cierpliwości, jakiej to wymaga.
20:00 SALA 1 Dom Gucci Oto dziedzictwo, za które warto zabić. Nazwisko uważane za synonim bogactwa i stylu, władzy i namiętności. Nazwisko z podręczników historii. Ale będące również przekleństwem.
21:30 SALA 1 Dom Gucci Oto dziedzictwo, za które warto zabić. Nazwisko uważane za synonim bogactwa i stylu, władzy i namiętności. Nazwisko z podręczników historii. Ale będące również przekleństwem.
21:45 SALA 1 Wszystkie nasze strachy Oparty na prawdziwych wydarzeniach z życia barwnej i łączącej skrajności postaci Daniela Rycharskiego –  zaanagażowanego katolika walczącego o odnowę duchową swojej społeczności...
Gramy!

Wszystkie nasze strachy

reż. Łukasz Ronduda, Łukasz Gutt