Bobi Wine. Prezydent z getta – Kino Muza
Wiemy, co gramy
Bobi Wine: The People’s President

Bobi Wine. Prezydent z getta

Bobi Wine. Prezydent z getta - okładka
reż. Christopher Sharp, Moses Bwayo
Wielka Brytania, Uganda, USA
2022
113’
Bobi Wine. Prezydent z getta - okładka

Obserwacyjny film dokumentalny o sławnym ugandyjskim polityku, piosenkarzu i aktorze Robercie Kyagulanyim Ssentamu (występującym pod pseudonimem Bobi Wine) oraz jego żonie Barbie. Bobi wyrósł ze slumsów z Kampali na supergwiazdę w swoim kraju. Jego talent muzyczny podniósł na duchu i dodał odwagi milionom ludzi wcześniej pozbawionych głosu. Miał zaledwie trzy lata, kiedy w 1986 roku Yoweri Museveni został prezydentem Ugandy. Chociaż jego rządy początkowo budziły podziw społeczności międzynarodowej, szybko przekształciły się w miękką dyktaturę. Bobi od lat krytykuje Museveniego, wykorzystując swoją sławę oraz muzykę do prowadzenia kampanii przeciwko autokracji. Dzięki zaangażowaniu i rosnącej popularności Partii Ruchu Oporu, Bobi zajął znaczącą rolę w krajowej polityce. Został niezależnym posłem do parlamentu i stanął w obronie praw swojego ludu – mieszkańców getta. Zaryzykował wszystko i rzucił wyzwanie Musaveniemu, a ten ucisza każdego, kto mu się sprzeciwia. Zachodnie demokracje, które mają interesy w Ugandzie, też nie myślą o pociąganiu autokraty do odpowiedzialności. Film dokumentuje przebudzenie młodego pokolenia, które kiedyś czuło się marginalizowane, a teraz rośnie w siłę dzięki ruchowi reprezentowanemu przez Bobiego.

Zwiastun

Kadry

Jeszcze dziś

Młoda dziewczyna ćwiczy uderzenie bokserskie ze swoim kolegą. 18:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Georgie ma się dobrze Nagrodzony na Sundance debiut Charlotte Regan to szalona historia przyjaciół, którzy przy okazji stają się rodziną.
Kadr z przednich siedzeń samochodu, kierowca rozmawia z kobietą. 19:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Limbo Limbo to nie tylko wciągający kryminał noir, ale także wymowny portret codziennego rasizmu, jakiego doświadczają rdzenni mieszkańcy Australii.
Prace przy sprzątaniu więziennej przestrzeni. 20:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Skazani na Shawshank Skazany na dożywocie Red (Morgan Freeman) doskonale zna więzienie Shawshank. Nowy więzień Andy (Tim Robbins) przynosi nadzieję i odmianę wszystkim więźniom.
Dwóch pracowników straży granicznej na tle samochodu. 20:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Zielona Granica opowieść o tym, że każdy z nas może nieoczekiwanie znaleźć się w sytuacji granicznej i zostać zmuszony dokonywać wyborów pomiędzy dobrem a złem.
Dwóch pracowników straży granicznej na tle samochodu. 21:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Green Border Follows a family of Syrian refugees, an English teacher from Afghanistan and a border guard. They all meet on the Polish-Belarusian border during the most recent humanitarian cr...
Gramy!
Frankenhooker
reż. Frank Henenlotter
nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące