Best of Animator 2023 – Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych – Kino Muza
Wiemy, co gramy

Best of Animator 2023 - Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych

Best of Animator 2023 - Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych - okładka

70’
Best of Animator 2023 - Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych - okładka

Pokaz filmów nagrodzonych w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych podczas tegorocznej, 16. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator w Poznaniu.

PROGRAM 

Amok, Balázs Turai, Węgry / Hungary 2022, 14’17”
Po utracie narzeczonej i swojej urody w nieszczęśliwym wypadku, Clyde musi stawić czoła swojemu wewnętrznemu demonowi.

Dance my doll, Jasmijn Kooijman,Szwecja / Sweden 2022, 15’
Zmartwieni ubiegający się o azyl, wściekli aktywiści i posłuszni pracownicy w równie wspaniałym, co ostrym filmie poklatkowym o ludziach, którzy zostali złapani w biurokratyczne szpony agencji migracyjnej.

Dog – Apartment, Priit Tender, Estonia 2022, 14’14”
Niefortunne koleje losu zesłały tancerza baletowego Siergieja do podmiejskiego kołchozu. Tutaj toczy swoje przyziemne walki z rutyną, domowymi zwierzętami i alkoholem.

Ice Merchants, João Gonzalez, Portugalia / Portugal 2022, 14’
Każdego dnia ojciec i jego syn skaczą ze spadochronem z ich chłodni na zawrotnej wysokości, przyczepionej do klifu, by udać się do wioski na ziemi, daleko stąd, gdzie sprzedają lód, który codziennie produkują.

Armat, Elodie Dermange, Szwajcaria / Switzerland 2022, 11’37”
Elodie próbuje dowiedzieć się więcej o ormiańskim pochodzeniu swojej rodziny. Przeprowadza wywiady z ojcem, wujem i ciotką i odkrywa trudną historię, w której przemoc i niezdolność do wyrażania miłości są przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Kadry

Jeszcze dziś

Dwie przyjaciółki leżą na śniegu. 18:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Kobieta z… Nowy film duetu Małgorzata Szumowska i Michał Englert, czuła opowieść o walce o siebie, ale też o pięknie prawdziwej bliskości.
Patrol wojskowy obserwujący niebo. 18:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Civil War Napędzane adrenaliną i trzymające w napięciu kino akcji osadzone w niedalekiej przyszłości, kiedy podzielona Ameryka zmierza ku dziejowej katastrofie.
Mężczyzna czytający książkę na łóżku przy nocnej lampce. 20:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Perfect Days Medytacja nad prostotą i pięknem życia. Wenders opowiada historię japońskiego everymana, dla którego każdy dzień wypełniony jest czynnościami składającymi się na poezję codzienn...
Patrol wojskowy obserwujący niebo. 20:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Civil War Napędzane adrenaliną i trzymające w napięciu kino akcji osadzone w niedalekiej przyszłości, kiedy podzielona Ameryka zmierza ku dziejowej katastrofie.
Kobieta i mężczyzna prowadzą spokojną rozmowę w domu. 21:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Pamięć Sylvia pracownik socjalny, prowadzi uporządkowane życie, córka, praca, spotkania AA. Sytuacja ulega zmianie, gdy wraca ze zjazdu absolwentów liceum, a jej śladem podąża Saul.
Gramy!
Gliniarz samuraj | Najlepsze z najgorszych
reż. Amir Shervan
nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące