Wiemy, co gramy

Belfast

Belfast - okładka
reż. Kenneth Branagh
Wielka Brytania
2021
98’
Belfast - okładka

Za scenariusz  i reżyserię odpowiedzialny jest nominowany do Oscara® Kenneth Branagh.

To opowiedziana z humorem niezwykle osobista opowieść o dzieciństwie pewnego chłopca w czasie zgiełku późnych lat sześćdziesiątych.

W obsadzie występują nominowana do Złotego Globu Caitriona Balfe (serial Outlander), zdobywczyni Oscara® Judi Dench (Zakochany Szekspir) oraz Jamie Dornan (Pięćdziesiąt Twarzy Greya), Ciaran Hinds (Szpieg) i dziesięcioletni Jude Hill.

Głos prasy

Jeden z mocniejszych faworytów do nominacji do Oscara w kategorii najlepszy film
Variety
Potrafi poruszyć, wzruszyć, ale też sprawić, że się uśmiechniemy
KinoBlog

Zwiastun

Nagrody
Złote Globy 2022
Najlepszy scenariusz
Toronto International Film Festival 2021
Najlepszy film
Palm Springs International Film Festival 2022
Nagroda dla reżysera
Montclair Film Festival (MFF) 2021
Najlepsza narracja
Middleburg Film Festival 2021
Najlepsza narracja
Newport Beach Film Festival 2021
Najlepsza narracja
Heartland Film 2021
Nagroda dla reżysera
Hamilton Behind the Camera Awards Hollywood 2021
Najlepsze zdjęcia
AFI Awards USA 2022
Nagroda jury

Jeszcze dziś

Chleb i sól - kadr 18:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Chleb i sól Ostatnie lato młodości, wolności i beztroski w rytmie hip-hopu i w cieniu zbliżającej się dorosłości, inspirowany prawdziwymi wydarzeniami pełnometrażowy debiut Damiana Kocura.
W trójkącie - kadr 18:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 W trójkącie Dzika komedia, niezwykle aktualna satyra i drapieżny komentarz do absurdalnych czasów, w których żyjemy.
Duchy Inisherin - kadr 18:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Duchy Inisherin Życie dwóch długoletnich znajomych znajduje się w impasie, gdy jeden z nich nagle kończy ich przyjaźń, co ma nieoczekiwane konsekwencje dla nich obydwu.
Podejrzana - kadr 20:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Podejrzana Najpiękniejszy romantyczny film roku, o miłości, której nikt nie zauważył i której być może wcale nie było. Ale skoro jej nie było, to dlaczego tak boli?
Mężczyzna imieniem Otto - kadr 20:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Mężczyzna imieniem Otto Historia zrzędliwego wdowca, który nie lubi ludzi, swoich sąsiadów ledwo toleruje. Kiedy jednak poznaje nową rodzinę, która dopiero się wprowadziła, Otto przechodzi przemianę.
Cudowne życie - kadr 21:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Cudowne życie Konrad jest standuperem. Ma za sobą odniesiony jakiś czas temu międzynarodowy sukces, ale obecnie  jego pomysły nie znajdują uznania ani producentów, ani publiczności. Żyje w ci...
Gramy!
Bieguny przyjemności