ANIMUZA SPECIAL: UKRAINA TERAZ – Kino Muza
Wiemy, co gramy
ANIMUZA SPECIAL: UKRAINE, NOW!

ANIMUZA SPECIAL: UKRAINA TERAZ

ANIMUZA SPECIAL: UKRAINA TERAZ - okładka

Ukraina

67’
ANIMUZA SPECIAL: UKRAINA TERAZ - okładka

Pokaz krótkich filmów animowanych ukraińskich twórców. Specjalny pokaz ukraińskich animacji nagrodzonych, wyświetlonych lub zgłoszonych do ostatnich 3. edycji Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych Festiwalu ANIMATOR w Poznaniu. SOLIDARNI Z UKRAINĄ!

A selection of short animated films made by ukrainian creators. This is a special screening of ukrainian animated shorts submitted, screened or awarded at last 3. editions of the International Short Film Competition of ANIMATOR Festival in Poznan, Poland. SOLIDARITY WITH UKRAINE!

Program:

Family Name in the Pocket, Stepan Koval, Ukraina / Ukraine 2019, 13’14”
Niezrozumiałki / Unclarities, Dana Danylova, Polska, Ukraina, Włochy / Poland, Ukraine, Italy 2019, 4’
Unnecessary things, Dmytro Lisenbart, Ukraina / Ukraine 2020, 14’
Deep water, Anna Dudko, Ukraina / Ukraine 2021, 6’
Tiger is Strolling Around, Anastasiia Falileieva, Ukraina / Ukraine 2021, 12’11”
Come outside, Masha, Yuliia Shalimova, Ukraina / Ukraine 2021, 4’27”
Deep Love, Mykyta Lyskov, Ukraina / Ukraine 2019, 14’

Na pokazie będziemy gościć twórczynię jednej z animacji w zestawie ANIMUZA SPECIAL: UKRAINA Teraz! – Danę Danylovą – reżyserkę filmu Niezrozumiałki.

Jeszcze dziś

Przypadkiem napisałam książkę - kadr 12:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Przypadkiem napisałam książkę 12-letnia Nina marzy o byciu pisarką. Ma już notes, długopis i garść rad od sąsiadki Lídii, która sama napisała wiele książek. Dziewczyna musi tylko wymyślić chwytliwą historię....
Kicia kocia ma braciszka - kadr 12:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Kicia kocia ma braciszka Ulubiona kotka przedszkolaków i jej przyjaciele, znani z bestsellerowych książek Anity Głowińskiej, powracają w nowych przygodach!
Rocznica - kadr 12:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Rocznica Elektryzujący thriller o rodzinie poddanej dramatycznej próbie w czasach, których nadejścia nikt się nie spodziewał.
Być kochaną - kadr 13:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Być kochaną Pełen gniewu i łez, a jednak terapeutyczny film Norweżki proponuje głęboką refleksję nad tym, kim jesteśmy w relacjach i z czego rezygnujemy, próbując sprostać cudzym oczekiwani...
Sny o miłości - kadr 14:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Sny o miłości Zwycięzca ostatniego Berlinale, ciepły i delikatny jak moherowy sweterek film o pierwszej miłości, która potrafi też sprawić ból niczym ukłucie szydełkiem.
Bugonia - kadr 14:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Bugonia Yorgos Lanthimos jest wizjonerem kina, którego styl urzeka publiczność na całym świecie. Bugonia podąża za dwoma młodymi mężczyznami, którzy mają obsesję na punkcie spisków.
Ministranci - kadr 15:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Ministranci Film balansuje między dramatem a czarnym humorem, a jego styl przypomina bardziej rapowy manifest niż szkolną katechezę.
Eleanor wspaniała - kadr 16:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Eleanor wspaniała W swoim debiucie reżyserskim Scarlett Johansson łączy tematy starzenia się, rodziny, straty i tego, czym jest oszustwo. Opowieść o przyjaźni i historii zamienia się w opowieść o...
Ministranci - kadr 17:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Ministranci Film balansuje między dramatem a czarnym humorem, a jego styl przypomina bardziej rapowy manifest niż szkolną katechezę.
Rocznica - kadr 17:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Rocznica Elektryzujący thriller o rodzinie poddanej dramatycznej próbie w czasach, których nadejścia nikt się nie spodziewał.
Błysk diamentu śmierci - kadr 18:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Błysk diamentu śmierci Nostalgiczna, diabelnie elegancka i piekielnie wyrafinowana opowieść o kinie i tęsknocie, unurzaną w wizualnych skojarzeniach i audialnych nawiązaniach.
Ministranci - kadr 19:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Ministranci Film balansuje między dramatem a czarnym humorem, a jego styl przypomina bardziej rapowy manifest niż szkolną katechezę.
Kadr filmu dokumentalnego z 22 edycji festiwalu filmów dokumentalnych. 19:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Listy z Wilczej Ulica w centrum Warszawy. Arjun Talwar, który wyemigrował tutaj dekadę temu z Indii, wciąż zmaga się z poczuciem wyobcowania. Wilcza nie ułatwia mu zadania.
Bugonia - kadr 20:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Bugonia Yorgos Lanthimos jest wizjonerem kina, którego styl urzeka publiczność na całym świecie. Bugonia podąża za dwoma młodymi mężczyznami, którzy mają obsesję na punkcie spisków.
Błękitny szlak - kadr 21:00 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Błękitny szlak Akcja filmu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości w Brazylii. 77-letnia Tereza przez całe życie mieszkała i ciężko pracowała w małym miasteczku w Amazonii.
Rocznica - kadr 21:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Rocznica Elektryzujący thriller o rodzinie poddanej dramatycznej próbie w czasach, których nadejścia nikt się nie spodziewał.
Gramy!
SANATORIUM
reż. Gar O’Rourke
nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące