Duma i uprzedzenie – Kino Muza
Wiemy, co gramy
Pride & Prejudice

Duma i uprzedzenie

Kadr na twarz kobiety, za nią widać mężczyznę.
reż. Joe Wright
Wielka Brytania, Francja, USA
2005
127’
Plakat przedstawia dwa kadry z filmu, na pierwszym kobietę a z nią mężczyzna, na drugim kadrze durze drzewo na łące.

Do Netherfield Park przybywa młody i bogaty Charles Bingley. Kiedy pani Bennet słyszy tę ekscytującą wiadomość węszy znakomitą okazję znalezienia męża dla jednej ze swoich pięciu córek. Sprawa jest pilna, ponieważ jest to jedyna szansa na zapewnienie im dostatniego życia. Wszystko idzie zgodnie z planem, najstarsza z sióstr – nieśmiała Jane (Rosamund Pike) oczarowuje, sympatycznego Pana Bingleya. W tym czasie młodsza panna Bennet – błyskotliwa i pewna siebie Elisabeth  (Keira Knightley) zaczyna zwracać uwagę dumnego i antypatycznego przyjaciela Pana Bingleya – Pana Darcy’ego (Matthew Macfadyen).

Nagrody
BAFTA Awards 2006
Nagroda dla reżysera
Evening Standard British Film Awards 2006
Nagroda dla komedii
Satellite 2007
Najlepsze kostiumy
Empire Awards 2006
Najlepszy film brytyjski

Kadry

Jeszcze dziś

Napoleon na biuałym koniu. 17:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Napoleon Napoleon Bonaparte pnie się po kolejnych szczeblach władzy. Towarzyszy mu przy tym ukochana Józefina.
Dwie dziewczyny przy zastawionym stole. 18:30 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Koliber Zachwycająca saga florenckiego rodu Carrerów na podstawie bestsellerowej włoskiej powieści, która przenosi widzów w sam środek rozgrzanej słońcem Italii.
Młoda dziewczyna z chłopakiem pijący alkohol na imprezie. 19:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 How to Have Sex Tak to robią dziewczyny! Energetyczny koktajl filmu imprezowego, poruszającego coming of age oraz intrygującego portretu pokolenia Z.
Dwie dziewczyny przy zastawionym stole. 20:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Koliber Zachwycająca saga florenckiego rodu Carrerów na podstawie bestsellerowej włoskiej powieści, która przenosi widzów w sam środek rozgrzanej słońcem Italii.
Chłopak z dziewczyna na plarzy. 20:45 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 Uśmiech losu Czarująca wdziękiem, emocjami i czułym poczuciem humoru, podróż w nieznane, która uwiedzie wszystkich miłośników Greka Zorby, ognistego smaku rakii oraz bestsellerowego Maga.
Mężczyzna z twarzą pomalowaną na biało w towarzystwie psa. 21:15 SALA 1 Otwiera się w nowym oknie - Bilety24 DogMan Wielki powrót Luca Bessona! Douglas nie dogaduje się dobrze z ludźmi, prowadzi samotniczy tryb życia i do dziś nosi blizny po ranach zadanych przez przemocowego ojca.
Gramy!
Uśmiech losu
reż. Andrzej Jakimowski
nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące