Wiemy, co gramy
SEANS PRZYJAZNY SENSORYCZNIE

Za duży na bajki

26.03.2022
Za duży na bajki - okładka

Z radością zapraszamy na kolejny familijny seans w ramach cyklu Kino Przyjazne Sensorycznie w kinie Muza w Poznaniu. Tym razem proponujemy naszym młodym Widzom wyjątkowy seans filmu Za duży na bajki.

Z rekomendacji Zespołu Edukatorów Filmowych:

Wzruszający, zabawny, wciągający, a przy tym znakomicie zagrany

Tak w skrócie można by opisać film powstały na podstawie książki Agnieszki Dąbrowskiej o tym samym tytule. Jednak skróty tu są nie do końca na miejscu, bo film porusza wiele ważnych tematów, o których warto dłużej porozmawiać. [zef.org.pl]

Seans przyjazny sensorycznie to specjalny pokaz dedykowany wszystkim, którzy z powodu szczególnego odbioru otaczającego świata chcieliby obejrzeć film w kinie w wyjątkowych warunkach. Dostosowanie seansu polega na zmianie natężenia oświetlenia oraz dźwięku, tak, by doświadczenie oglądania filmu na dużym ekranie uczynić maksymalnie przyjazne nadwrażliwym zmysłom. Przed seansem nie wyświetlamy reklam ani zwiastunów, by nie rozpraszać uwagi widzów. W trakcie pokazu nie obowiązuje zasada całkowitej ciszy – można komentować film, śpiewać piosenkę razem z bohaterem, tańczyć razem z nim, wyrażać ekscytację i wędrować po sali.