Wiemy, co gramy
DKF Kamera

Wizja świata Paolo Sorrentino

25.01.2022
Wizja świata Paolo Sorrentino - okładka

Duża doza ekstrawagancji oraz poetyckość obrazu, to zdecydowanie cechy rozpoznawalne tego reżysera. Sam nazywany wielokrotnie następcą Felliniego, który - podobnie jak mistrz – wierzy, że kino jest czymś, co pozwala się oderwać od hałaśliwej rzeczywistości. W wywiadach po premierze swojego ostatniego filmu dzielił się ze światem refleksją, że za młodu był znacznie większym melancholikiem niż dziś. Wiecie o kim mowa?

Paolo Sorrentino – twórca, który do świata kinematografii wleciał na skrzydłach swojego niepowtarzalnego stylu

Pustka i gorzka refleksja wobec otaczającej nas rzeczywistości jeszcze nigdy nie były tak piękne i efektowne, jak w dziełach wykreowanych przez włoskiego reżysera. Bohaterowie jego filmów to, niezależnie od wieku, nostalgicy uwikłani w boleści przemijającego życia. Każda z produkcji zwiera ukryte motywy autobiograficzne, co daje wspaniałą możliwość zanurzenia się w złożoną wrażliwość tego twórcy.

Bogactwo, przepych, a jednocześnie głęboka, niemal duchowa refleksja, to esencja tego, co towarzyszyć będzie Wam na początku roku w Muzie, w ramach spotkań DKF Kamera. Pokażemy Wam wizję świata, oczami samego Paolo Sorrentino w filmach: MŁODOŚĆ, ONI oraz THE HAND OF GOD. Po projekcji liczymy na wspólną wymianę refleksji podczas spotkań z gośćmi i dyskusji, w dniach 11, 18 i 25 stycznia. Do zobaczenia w kinie!

 

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW