The Room – Kino Muza
Wiemy, co gramy
Najlepsze z Najgorszych i spotkanie z gwiazdą filmu Gregiem Sestero

The Room

18.06.2024
Panorama Nowego Jorku i dwójka kumpli siedząca na dachu budynku.

Greg Sestero, na specjalne zaproszenie Najlepszych z Najgorszych, pierwszy raz w Polsce!

Zapraszamy na seans specjalny The Room  i Q&A z gwiazdą filmu Gregiem Sestero!

Grega Sestero nie trzeba nikomu przedstawiać. W historii kina nikt tak wspaniale nie robił dobrej miny do złej gry jak on w roli zdradzieckiego Marka z The Room.

Przez dwie dekady Sestero pracowicie odcinał się od nazywanego najgorszym filmem w dziejach ludzkości opus magnum Tommy’ego Wiseau. Napisał książkę The Disaster Artist, w której zdradził absurdalne kulisy powstania filmu oraz niuanse współpracy z reżyserem, a ta została zekranizowana jako znacznie lepszy od The Room, nominowany do Oscara film w gwiazdorskiej obsadzie i w reżyserii Jamesa Franco.

Sestero ma na koncie karierę w modelingu oraz role w kilkudziesięciu filmach i serialach, w tym w dwóch częściach filmu Best F(r)iends w reżyserii Wiseau. W 2021 roku zadebiutował jako reżyser. Jego Miracle Valley to hołd dla grindhouse’owego kina exploitation lat 70., zainspirowany prawdziwą historią sekty grasującej po pustynnej Arizonie. Aktualnie pracuje nad kolejnym filmem pt. Forbidden Sky.

W czerwcu Sestero przyjedzie do Polski pierwszy raz, na specjalne zaproszenie Najlepszych z Najgorszych. Na pokazach specjalnych The Room odbędą się spotkania z aktorem, który odpowie na wiele pytań nurtujących polskich widzów. Może wreszcie dowiemy się czy Wiseau naprawdę jest Polakiem?

Zapraszamy na sense i spotkania, takiej okazji nie można przegapić. What a story!

NAJLEPSZE Z NAJGORSZYCH To ogólnopolskie, regularne pokazy różnorodnego kina klasy B, od starych, amerykańskich filmów s-f z kosmitami i latającymi spodkami wiszącymi na sznurkach, przez przebojowe kino akcji lat 80. z nieskazitelnymi bohaterami w ortalionowych dresach, po horrory z gumowymi potworami

Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, nielogiczna fabuła a także zaangażowanie i pasja autorów to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów w historii kinematografii światowej, które prezentowane są na przeglądzie.

Wstęp do pokazu poprowadzą twórcy profilu Ryjówka - blog wszechkulturowy!
Damian Lesicki i Jacek Murawski – z wykształcenia dziennikarze i kulturoznawcy, z zamiłowania – popkulturowe nerdy. Wgryzamy się w kulturę i piszemy o wszystkim, co ciekawe. Od mainstreamu po geekowskie peryferia. Dostarczamy newsów, opinii i ciekawostek na temat filmów i seriali, komiksów, gier, książek, gadżetów, miejsc i wydarzeń – wszystkiego, co interesujące w kulturze (mniej lub bardziej) popularnej.

Więcej: www.najlepszeznajgorszych.pl

Bilety 60 zł  | Na pokazy specjalne nie przyjmujemy rezerwacji.

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące