The best of 2023 – kobiece debiuty – Kino Muza
Wiemy, co gramy
DKF Kamera

The best of 2023 – kobiece debiuty

23.01.2024
Zbliżenie na młodą dziewczynę na imprezie, spoconą od tańczenia.

Postanowienia noworoczne zrobione? Jeżeli tak, to mamy nadzieję, że wśród nich znalazło się spędzenie z nami kolejnego roku! W 2024 wkraczamy, wspominając jeszcze na chwilę stary. Zapraszamy Was na cykl THE BEST OF 2023 – KOBIECE DEBIUTY! Być może któryś z proponowanych przez nas filmów znalazł się w Waszych topkach filmowych roku 2023, bo bez wątpienia był to czas niezwykłych filmów zrealizowanych przez kobiety.

Trzy debiutujące reżyserki szturmem weszły na salony ze swoimi dziełami, zgarniając liczne nominacje, nagrody i nasze serca

Bohaterkami styczniowego cyklu są: Charlotte Wells, szkocka reżyserka i scenarzystka, która swym debiutem AFTERSUN opartym na jej własnych wspomnieniach z dzieciństwa, zdobyła 121 nominacji i 33 nagrody. Charlotte Regan to brytyjska reżyserka teledysków, a jej urocze dzieło GEOGRIE MA SIĘ DOBRZE podbiło serca publiczności, owocując 3 nagrodami i 7 nominacjami. Ostatnią bohaterką jest operatorka filmu GEORGIE MA SIĘ DOBRZE, czyli Molly Maning Walker, która również zasiadła na stołku reżyserskim, debiutując odważnym i bezkompromisowym HOW TO HAVE SEX, które ma na swoim koncie 7 zdobytych nagród i 14 nominacji.

Tych filmów nie łączy tylko kobiecy pierwiastek i liczne nagrody, ale także pewna świeża wrażliwość, z którą reżyserki portretują emocje i punkty widzenia młodych ludzi. Najpierw, razem z Sophie - bohaterką filmu AFTRESUN - odpalimy kasety wideo, na których zarejestrowane będą przepełnione czułością i melancholią wspomnienia z wakacji z jej tatą. Sielskie dziecięce wspomnienia skrywają jednak mniej beztroską prawdę. Później nadal będziemy się przypatrywać relacji ojca z córką, lecz w bardziej niepokornym i nie pozbawionym humoru wydaniu. Tytułowa Georgie z filmu GEORGIE MA SIĘ DOBRZE oraz jej młodociany tata Jason, to bez wątpienia postaci, które nie dadzą sobie w kaszę dmuchać, a które będą musiały dojrzeć do swoich niezwykle wymagających ról – ojca i córki. Na koniec znów pojedziemy na wakacje, lecz tym razem nie z rodzicem, a paczką przyjaciółek – bohaterek filmu HOW TO HAVE SEX. Na głośnych, mocno zakrapianych alkoholem imprezach do rana, reżyserka odmalowuje gorzki portret pokolenia owładniętego presją seksu.

Zapraszamy Was serdecznie na wspólne wspominanie tych niewątpliwie jasnych punktów roku 2023!
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Bilety: 16 zł | Nie przyjmujemy rezerwacji.

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW

Logo Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące