Wiemy, co gramy
MENU
Filozoficzna Środa z Gutek Film

SZARLATAN

30.09.2020

Spotkania filozoficzne to cykl spotkań, odbywających się raz w miesiącu w Kinie Muza. Każde spotkanie składa się z projekcji filmu z repertuaru Gutek Film oraz rozmowy z publicznością na temat bezpośrednio zainspirowany filmem. W tym miesiącu pokarzemy przedpremierowo film "Szarlatan".

''Fascynujący, Wciągający. Absolutny Nokaut!'' według The Hollywood Reporter

Spotkanie poprowadzi: Andrzej Marzec – filozof, krytyk filmowy, vloger ("Widma Marca") doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Instytucie Filozofii UAM w Poznaniu, wykładowca UAP, redaktor "Czasu Kultury", współpracuje z centrum kultury "Pawilon" w Poznaniu. Jego zainteresowania badawcze skupiają się wokół: dekonstrukcji, widmontologii, posthumanizmu oraz współczesnego kina alternatywnego. Autor książki "Widmontologia. Teoria filozoficzna i praktyka artystyczna ponowoczesności" (2015).

Bilety: 18/15/12 zł | Na pokazy specjalne nie dokonujemy rezerwacji miejsc

Filmy
środa 20:00
Sala 1

Szarlatan

CHARLATAN

reż. Agnieszka Holland
Polska, Czechy, Słowacja
2020
118’

pl
Sala
1

Przywołując legendarną postać czeskiego zielarza, reżyserka wydobywa na światło dzienne jego tajemnice, emocje i pragnienia, na które jedynym lekarstwem jest fanatyczne oddanie pracy. Talent bywa przekleństwem, a władza zawsze łączy się z pychą.