SĘDZIOWIE POD PRESJĄ – Kino Muza
Wiemy, co gramy
Pokaz specjalny

SĘDZIOWIE POD PRESJĄ

15.12.2021
SĘDZIOWIE POD PRESJĄ - okładka

Film Sędziowie pod presją w reżyserii Kacpra Lisowskiego na pokazach specjalnych w Kinie Muza! Światowa premiera filmu odbyła się 20 listopada 2021 w Amsterdamie na festiwalu IDFA, który jest największym festiwalem filmów dokumentalnych na świecie i cieszył się ogromnym uznaniem widzów. 10 grudniu film otwierać będzie polski festiwal Watch Docs. Prawa człowieka w filmie.

To film pełen emocji i zrodzony z emocji. Powstał ze wściekłości i frustracji na to, że garstka cynicznych polityków zaprzepaszcza dorobek pokoleń Polaków. Kiedy sędzia Żurek ma dyscyplinarkę, to jesteśmy u niego o 6 rano i kręcimy to, co przeżywa naprawdę. Kiedy Igorowi Tuleyi uchylają immunitet, widzimy jego prawdziwą reakcję. To, co dla nas ważne, to prawda zdarzenia, prawda przeżycia. - opowiadają twórcy filmu: reżyser Kacper Lisowski i producentka Iwona Harris

Gramy 12, 14 i 15 grudnia.
Po pokazie 15 grudnia spotkanie z gośćmi:

Igorem Tuleją  - sędzią Sądu Okręgowego w Warszawie, członkiem Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia", zawieszonym rok temu w związku z tym, że uchylił decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie głosowania w sali kolumnowej. Jeden z bohaterów filmu.

Bartłomiejem Przymusińskim - sędzią poznańskiego sądu, rzecznikiem prasowym Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia", inicjatorem "łańcuchów światła" w obronie niezależnych sądów.

Kacper Lisowski – reżyser i autor zdjęć do filmu Sędziowie pod presją. Absolwent PWSFTviT w Łodzi oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Andrzeja Wajdy w Warszawie.

Spotkanie poprowadzi Robert Chodyła – dziennikarz niezależny, swoje doświadczenie zawodowe zdobył niegdyś w TVP.

 

Bilety 18, 15, 12 zł | Nie przyjmujemy rezerwacji.

Z uwagi na obecny stan epidemii SARS-CoV-2 w Polsce oraz zmieniające się z dnia na dzień obostrzenia Rządu RP, dla komfortu i bezpieczeństwa widzów oraz pracowników, zdecydowaliśmy się wprowadzić szczególne warunek uczestnictwa w seansach, którym jest posiadanie przez widza Unijnego Certyfikatu COVID, dokumentującego zaszczepienie, status ozdrowieńca lub aktualny negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Z tego względu przy wejściu do sal, w których odbywać się będą wydarzenia, wszyscy uczestnicy w wieku powyżej 18 roku życia będą sprawdzani pod kątem posiadania Unijnego Certyfikatu COVID. Okazanie powyższego dokumentu jest dobrowolne, ale niezbędne do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Certyfikaty sprawdzane będą za pośrednictwem aplikacji Ministerstwa Zdrowia „Skaner Certyfikatów Covid”, w związku z czym dane nie są zapisywane i przechowywane w urządzeniu skanującym, a Kino Muza nie utrwala i nie przechowuje ich w jakikolwiek inny sposób.

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące