Rodzina zastępcza Hirokazu Koreedy – Kino Muza
Wiemy, co gramy
DKF Kamera

Rodzina zastępcza Hirokazu Koreedy

20.02.2024
Kadr przedstawia jazdę w dużym samochodzie grupy ludzi którą można wziąć za rodzinę.

Jak powszechnie wiadomo z jednej tkaniny wszyscy jesteśmy, także niczym jedna wielka DKF-owa rodzina zapraszamy Was na lutowy cykl: RODZINA ZASTĘPCZA HIROKAZU KOREEDY, w którym przyjrzymy się twórczości, właśnie tego reżysera.

Hirokazu Koreeda urodził się 6 czerwca 1962 roku w Tokio. Swoją przygodę z filmem rozpoczął w TV Man Union, gdzie nakręcił kilka filmów dokumentalnych. Później jednak skłonił się ku filmowi fabularnemu. Uznanie na festiwalach filmowych zdobył już swoim pełnometrażowym debiutem ,BLASK UŁUDY (1995). Następnymi tytułami: PO ŻYCIU (1998), ODDALENIE (2000), i DZIECIĘCY ŚWIAT (2004), tylko umocnił swoją pozycję, zdobywając nagrody na festiwalach w Cannes, Wenecji czy San Sebastian i zyskał światowy rozgłos. Tytuły, z których najbardziej możemy kojarzyć tego niezwykłego twórcę to JAK OJCIEC I SYN (2013), ZŁODZIEJASZKI (2018)  czy BABY BROKER (2022).

Japoński reżyser i scenarzysta cały czas, w swych filmach, obraca się wokół jednego tematu – rodziny. Bynajmniej nigdy nie jest to klasyczne ujęcie tej podstawowej komórki społecznej. Koreeda niewątpliwie osiągnął mistrzostwo w odmalowywaniu zniuansowanych portretów rodzinnych. Swymi historiami udowadnia, że ludzi wcale nie muszą łączyć więzy krwi, by być dla siebie niczym rodzeni krewni. Wrzucając swoich bohaterów w często bardzo trudne sytuacje, kreśli czuły portret zacieśniających się więzi, między pozornie obcymi sobie ludźmi. W świecie Koreedy rodzinę się znajduje.

Zaczniemy achronologicznie, bo od prawdziwej gratki, czyli przedpremierowego pokazu najnowszego filmu Hirokazu Koreedy MONSTER, opowiadającego przejmującą historię z trzech perspektyw: chłopca Minato, jego matki oraz jego nauczyciela. Następnie ruszymy w podróż z bohaterami filmu BABY BROKER, których wątpliwie moralną profesję, reżyser ukazuje w niecodziennym świetle i tworzy z niej przyczynek do zawiązania się osobliwych relacji między bohaterami. Zakończymy przewrotnie najstarszym filmem z tego zestawienia. NASZA MŁODSZA SIOSTRA to skąpany w zieleni i winie śliwkowym, czuły obraz mikrokosmosu, który stworzyły sobie, dotychczas nieznające się siostry.

Zapraszamy Was serdecznie do zajrzenia z nami do tego osobliwego rodzinnego albumu, jaki stworzył swymi filmami Hirokazu Koreeda!

Bilety: 16 zł | Nie przyjmujemy rezerwacji.
* Pokaz przedpremierowy filmu MONSTER odbywa się w regularnym cenniku kina: 22/19/16 zł. Zachęcamy do zakładania kart newsletterowych, aby skorzystać z promocyjnej ceny biletu na DKF (16 zł).  

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW

Logo Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Filmy
Plakat przedstawia dwójkę młodych ludzi
06.02.2024 20:00
Sala 1

Monster

reż. Hirokazu Koreeda
Japonia
2023
127’

Matka odkrywa, że nauczyciel jest winny dziwnym zachowaniom jej syna.

Baby broker - okładka
13.02.2024 20:00
Sala 1

Baby broker

reż. Hirokazu Koreeda
Korea Południowa
2022
129’

Cudowna w swej wrażliwości opowieść, zadająca pytania o kwestie etyki, wolności wyboru, pieniędzy, rodziny oraz tego, jak znaleźć miłość w tym szalonym bałaganie zwanym życiem.

Plakat przedstawia cztery siostry ubrane w japońskie kimona.
20.02.2024 20:00
Sala 1

Nasza młodsza siostra

Our Little Sister

reż. Hirokazu Koreeda
Japonia
2015
128’

Film Hirokazu Koreedy, jednego z najbardziej uznanych współczesnych reżyserów, to realistyczny i pełen niuansów portret relacji między czterema siostrami, a także słodko-gorzka opowieść o ludziach żyjących w nadmorskim mieście.

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące