Perfect days – Kino Muza
Wiemy, co gramy
Filozoficzna Środa z Gutek Film

Perfect days

10.04.2024
Mężczyzna spokojnie wyglądający przez okno.

Spotkania filozoficzne to cykl spotkań, odbywających się raz w miesiącu w Kinie Muza. Każde spotkanie składa się z projekcji filmu z repertuaru Gutek Film oraz rozmowy z publicznością na temat bezpośrednio zainspirowany filmem. W tym miesiącu pokażemy przedpremierowo film Perfect days.

Film nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy. To pierwsza nominacja w tej kategorii dla Wima Wendersa, do tej pory nominowanego w kategorii dokumentalnej (Sól ziemi, Pina, Buena Vista Social Club).

Poruszająca pochwała codzienności i prostoty życia, którego nawet najbardziej prozaiczne momenty mogą urosnąć do rangi sztuki

Spotkanie poprowadzi: Andrzej Marzec – filozof (adiunkt na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), krytyk filmowy, redaktor Czasu Kultury. Jego zainteresowania badawcze skupiają się wokół: mrocznej ekologii, ontologii zwróconej ku przedmiotom, humanistyki środowiskowej oraz współczesnego kina alternatywnego. Autor książek: Widmontologia. Teoria filozoficzna i praktyka artystyczna ponowoczesności (2015) oraz Antropocień – filozofia i estetyka po końcu świata (2021).

Bilety: 22/19/16 zł | Na pokazy specjalne nie dokonujemy rezerwacji miejsc.

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące