Miłość w pięciu smakach: Wong Kar Wai – Kino Muza
Wiemy, co gramy
DKF Kamera

Miłość w pięciu smakach: Wong Kar Wai

28.02.2023
Miłość w pięciu smakach: Wong Kar Wai - okładka

Wong Kar Wai - urodzony w Chinach, syn imigrantów z Shanghaju. Po ukończeniu grafiki na politechnice, zdecydował się na studia filmowe. Szybko zaczął pracować w telewizji, po czym porzucił to na rzecz bycia niezależnym scenarzystą. Jeszcze w wieku pięciu lat przeprowadził się wraz z rodzicami do Hongkongu, który bez wątpienia ukształtował przyszłego, nagradzanego na wielu prestiżowych festiwalach, wybitnego twórcę filmowego. Na tle właśnie tego miasta – pośród jaskrawych kolorów i migających świateł  –  rozgrywają się losy jego nieszczęśliwie zakochanych bohaterów. Pośród dusznych i ciasnych ulic Hongkongu, spojrzeniami i gestami swoich postaci, reżyser maluje intymny obraz skrywanych uczuć.

Zadebiutował filmem KIEDY ŁZY PRZEMINĄ (1988). Na festiwalach międzynarodowych zaistniał filmem DNI NASZEGO SZALEŃSTWA (1990), jednak bezsprzecznie rewolucyjnym tytułem w karierze reżysera był CHUNKING EXPRESS (1994). Nowelowa produkcja miała być chwilą wytchnienia od pracy nad monumentalnymi POPIOŁAMI CZASU, które finalnie musiały schować się w cieniu skromnej produkcji o dwóch policjantach, przemytniczce narkotyków i pracownicy małego przybytku gastronomicznego.

W lutym, w ramach seansów Dyskusyjnego Klubu Filmowego KAMERA, zaprezentujemy filmy powstałe po CHUNKING EXPRESS, które są dowodem reżyserskiego kunsztu i niezwykłej wrażliwości w portretowaniu na ekranie niespokojnych dusz

SPRAGNIENI MIŁOŚCI (2000), które powstały bez scenariusza, nazywane są jednym z najpiękniejszych filmów o miłości. UPADŁE ANIOŁY (1995), to bawiąca się konwencją kryminalną historia o samotności w wielkim mieście. HAPPY TOGETHER (1997), to produkcja zainspirowana powieścią Manuela Puiga (The Buenos Aires Affair), która przyniosła Wong Kar-Wai’owi Złotą Palmę w Cannes za reżyserię.

W tym szczególnie kultywującym mit zakochiwania się miesiącu, zapraszamy Was do rozsmakowania się we wszystkich smakach miłości jakie serwować nam będzie Wong Kar-Wai.
Do zobaczenia w kinie!

Bilety: 16 zł | Nie przyjmujemy rezerwacji.

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące