17. MFFA Animator – Kino Muza
Wiemy, co gramy
Festiwal

17. MFFA Animator

25.06.2024
Grafika siedemnastej edycji festiwalu Animator.

25 czerwca 2024 roku rozpocznie się 17. edycja Festiwalu Filmów Animowanych Animator. Najlepsze animacje z całego świata będzie można oglądać w Kinie Muza w Poznaniu oraz innych zaprzyjaźnionych, poznańskich lokalizacjach do 30 czerwca 2024 roku.

Animator, jako największy Festiwal animacji w Polsce, umożliwia zdobywcy Grand Prix w Konkursie Międzynarodowym skróconą drogę po nominację do Oscara

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem SZTUCZNA INTUICJA, ukazując relację między technologią a intymnością.  Tak o motywie przewodnim Festiwalu wspomina Dyrektorka Artystyczna Adriana Prodeus: Wszyscy zastanawiamy się, co przyniesie rozwój AI, dlatego tegoroczny festiwal odbywa się pod hasłem sztuczna intuicja/ artificial empathy. Ogłosiliśmy open calla, na który twórcy z całego świata nadesłali prace - zarówno stworzone narzędziami AI, jak i podejmujące temat w inny sposób. Jury przyzna nagrodę dla najciekawszego filmu w tej dziedzinie.

Festiwal oferuje także przestrzeń dla artystów tworzących w wirtualnej rzeczywistości. W Słodowni +3, w Starym Browarze, będzie można zanurzyć się w najnowsze i nagrodzone produkcje VR z Niderlandów. Kuratorem VR Showcase jest Stanisław Liguziński, główny programer VR Imagine Film Festival w Amsterdamie.

Tegorocznym gościem specjalnym Animatora będzie Masaaki Yuasa, wybitna postać w świecie anime. W repertuarze pojawią się wybrane produkcje reżysera m.in.: "Mind Game", "Lu i Wyspa Syren" oraz "Inu-Oh". Yuasa opowie także o swojej twórczości i podzieli się tajnikami powstawania swoich animacji.

Po seansach, Festiwal Animator zaprasza do Klubu Rewiry na wspólne celebrowanie święta animacji. Na widzów i widzki czekać będzie karaoke z piosenkami z animacji, tematyczne imprezy i wiele innych atrakcji.

Pełny program Festiwalu Animator będzie dostępny od czerwca na stronie: animator-festival.com

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące