informacje praktyczne – Kino Muza
Wiemy, co gramy
21. Millennium Docs Against Gravity

informacje praktyczne

10.05.2024
Duża grupa mężczyzn siedzących na krzesłach w kilku rzędach, a nad nimi powiewają białe flagi

Bilety

normalne - 22 zł
ulgowe - 19 zł
Poznańska Złota Karta / OK Senior / osoby z niepełnosprawnością - 16 zł
bilety dla opiekunów osób z niepełnosprawnością 10 zł
Karta Dużej Rodziny / grupy zorganizowane od 10 osób (grupy prosimy o kontakt mailowy: muza@kinomuza.pl) - 14 zł

 

Karnet festiwalowy

imienny karnet możliwy do nabycia przy zakupie jednorazowo co najmniej 10 biletów na różne seanse. Cena dla posiadacza karnetu za jeden bilet wynosi wówczas 16 zł. Przez cały festiwal, po okazaniu karnetu w kasie kina można nabywać kolejne bilety również w tej cenie. Do karnetu widz otrzyma gadżet festiwalowy oraz imienny identyfikator. Karnety w sprzedaży od 25.04–9.05.2024 r. w Kasie Kina Muza, tylko do wyczerpania puli. Nie ma możliwości zakupu karnetu lub biletów ze zniżką karnetową online. Karnet przypisany jest imieniem oraz nazwiskiem do jednej osoby i tylko ona może korzystać z przysługującej dzięki niemu zniżki.

 

WAŻNE INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Nie ma możliwości rezerwacji biletów indywidualnych drogą mailową i telefoniczną. Karnety, bilety z Kartą Dużej Rodziny oraz bilety dla grup zorganizowanych można zakupić tylko w kasie Kina Muza.
Nie ma możliwości zwrotu zakupionych biletów.
Miejsca w sali nr 1 i nr 2 są numerowane – nie ma możliwości zmiany miejsc po zakupie. Miejsca w sali nr 3 są nienumerowane.

 

Centrum festiwalowe

Centrum festiwalowe znajduje się w holu głównym Kina Muza.

 

Klub Festiwalowy

Nowe Lokum Stonewall ul. Fredry 7
Po seansach zapraszamy do Klubu Festiwalowego gdzie czeka na Was 20% zniżki, za okazaniem biletu lub akredytacji festiwalowe.

 

Konkurs Główny: Nagroda Wolności ufundowana przez Miasto Poznań

W trakcie tegorocznej edycji Festiwalu Millennium Docs Against Gravity w Poznaniu po raz czwarty zostanie przyznana Nagroda Wolności, ufundowana przez Miasto Poznań (The City Of Poznań Freedom Award). Spośród filmów nominowanych do ogólnopolskiego Konkursu Głównego, na gruncie lokalnym, trzyosobowe Jury wyłoni zwycięski tytuł, który najwierniej broni fundamentów wolności, walcząc w swoim dokumentalnym przekazie o godność i prawa człowieka. Twórca lub twórczyni wygranego filmu otrzyma nagrodę w wysokości 3000€. Ogłoszenie zwycięskiego nazwiska i wręczenie statuetki nastąpi w czwartek, 16 maja, o godz. 20:00 w Kinie Muza (Sala 1).

Jury w składzie:

Ewa Ewart – jest dziennikarką i wielokrotnie nagradzaną reżyserką filmów dokumentalnych, specjalizującą się w filmach przełomowych i mocno przemawiających do odbiorcy. Urodziła się i wychowała w Polsce, ale większość swojego życia zawodowego spędziła w Wielkiej Brytanii, pracując dla telewizji BBC. Podróżowała i pracowała w wielu krajach na świecie, gdzie zrealizowała dokumenty śledcze, polityczne i programy poruszające kwestie społeczne. Jej filmy ujawniły nowe informacje o kwestiach takich jak korupcja w Rosji Borysa Jelcyna, tajne więzienia w Korei Północnej, wojna domowa w Kolumbii czy tajny i nielegalny program CIA ekstradycji w trybie nadzwyczajnym osób podejrzanych o terroryzm. Od kilku lat jest prezenterką pasma filmów dokumentalnych o tematyce zagranicznej w TVN24 i TVN24Bis. Biegle włada rosyjskim, hiszpańskim, polskim oraz angielskim.

Agnieszka Jankowiak-Maik – nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie, doktorka nauk humanistycznych, publicystka i aktywistka edukacyjna, znana w sieci jako Babka od histy. Autorka książki „Historia, której nie było”. Laureatka XIV edycji Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”, „Medalu Wolności Słowa” Grand Press w kategorii „Obywatel(ka)” oraz tytułu Wielkopolski Nauczyciel Roku 2021. Absolwentka International Visitor Leadership Program. Wiceprezeska Fundacji Muzeum Historii Kobiet. Promotorka nowoczesnych metod nauczania, społeczeństwa obywatelskiego i kobiecej strony historii.

Klaudiusz Chrostowski – autor filmów fabularnych, dokumentalnych i teledysków. Ukończył University of The Arts London na wydziale Film and Video oraz Szkołę Filmową w Łodzi na wydziale reżyserii. Teledyskiem do utworu Katarakta Daniela Blooma zdobył nominację do Fryderyka za najlepszy teledysk roku. Jego pełnometrażowy film dokumentalny Call Me Tony został nagrodzony m.in. na: Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych Idfa w Amsterdamie, Millennium Docs Against Gravity i Zagrebdox. Ponadto brał udział m.in. w: Dok Leipzig, Doc Aviv czy Escales Documentaries. Jego pełnometrażowy debiut fabularny Ultima Thule zdobył nagrodę dla najlepszego filmu mikrobudżetowego FPFF w Gdyni oraz Nagrodę „Perspektywa” dla najbardziej obiecującego debiutu 2023.

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące