Bezmiar – Kino Muza
Wiemy, co gramy
Przedpremierowy pokaz specjalny dla Nauczycielek i Nauczycieli

Bezmiar

15.02.2023
Bezmiar - okładka

Kino Muza zaprasza Nauczycielki i Nauczycieli na bezpłatny przedpremierowy pokaz filmu BEZMIAR z olśniewającą rolą Penélope Cruz!

Środa| 15 lutego, godz. 17:00 | BEZMIAR | Sala nr 1

BEZMIAR reż. Emanuele Crialese | Włochy, Francja 2022 | 97' Rzym, lata 70. rodzina Borghetti właśnie wprowadziła się do nowego mieszkania z widokiem na zachwycającą panoramę. Pozornie sielankowe życie Clary i jej męża podszyte jest powszednimi smutkami, poczuciem wyobcowania i samotności. Nie brakuje im pieniędzy, ale nie są już zakochani w sobie i nie potrafią się rozstać. Pełna młodzieńczej energii i figlarności Clara nie pasuje do świata sztywnych dorosłych, nudzi się w ich towarzystwie, zwykłe śniadanie zamienia w muzyczne show, a w czasie rodzinnych uroczystości woli spędzać czas z dzieciakami pod stołem. Najstarsza córka Adriana dostrzega opresyjność ojca, jego liczne zdrady oraz samotność, która ogarnia jej matkę. Dzieciom brakuje uwagi ojca, Clarze miłości i zrozumienia męża. Napięcie w relacjach rodziny sięga zenitu i prowadzi do krytycznego momentu, gdy Adriana, korzystając z tego, że nikt w sąsiedztwie jej nie zna, zaczyna udawać przed innymi dziećmi, że jest chłopcem.

Przed projekcją razem z dystrybutorem filmu BEZMIAR – BEST FILM – porozmawiamy o walorach edukacyjnych filmu PIMI Z KRAINY TYGRYSÓW kierowanego do grup szkolnych z kl. 4-6 szkół podstawowych. To propozycja filmowej podróż w odległe, zapierające dech w piersiach Himalaje, w trakcie której młodzi odbiorcy poznają piękno dzikich stworzeń, ale również zagrożenia, jakie tworzy dla ich świata człowiek.

PIMI Z KRAINY TYGRYSÓW reż. Brando Quilici | Włochy 2022 | 94'

Pewnej nocy osierocony Balmani ratuje małą tygrysicę przed bezlitosnymi kłusownikami. Udaje im się uciec i wyruszają w długą i niebezpieczną podróż do magicznej świątyni zwanej Tygrysim Gniazdem, gdzie, jak wierzy Balmani, będą bezpieczni. W trakcie wędrówki między Balmanim i młodą tygrysicą Pimi rodzi się niezwykła więź. Będą musieli wspólnie przebyć setki mil i pokonać wiele niebezpieczeństw, aby dotrzeć do nowego domu wysoko w Himalajach. Razem przeżyją jedną z największych przygód życia: prawdziwą przyjaźń!

Każdy bilet na film PIMI… wspiera azyl dla tygrysów przy poznańskim ZOO.

Na bezpłatny pokaz specjalny filmu BEZMIAR obowiązują zapisy przez formularz pod adresem: https://forms.office.com

Zapisy trwają do 13 lutego 2023 r. lub do wyczerpania puli dostępnych miejsc. Wszelkie pytania dot. wydarzenia można kierować na adres: edukacja@kinomuza.pl

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące