8. MFF Kino dzieci – Kino Muza
Wiemy, co gramy
Festiwal

8. MFF Kino dzieci

25.09.2021
8. MFF Kino dzieci - okładka

Już po raz 8. najlepsze tytuły dla młodych widzów ubarwią Muzowe ekrany. Wraz ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty z radością zapraszamy na kolejną edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci od 25.09 do 3.10.2021.

MFF Kino Dzieci to wydarzenie skierowane do młodych widzów już od 4 roku życia oraz wszystkich tych, którzy chcą spojrzeć na świat z dziecięcej perspektywy.

Niezwykli bohaterowie zabiorą nas w nieznane, rozbawią, wzruszą i skłonią do refleksji o odwadze, wolności, tradycji, przyjaźni ponad podziałami, dzikiej naturze, postawach obywatelskich, wartościach rodzinnych, czy obecności w świecie wirtualnym

W kinie Muza zaprezentujemy wszystkie 9 tytułów Konkursu Głównego, czyli najciekawsze filmy pełnometrażowe (aktorskie i animowane) z różnych zakątków świata, które nie trafiły jeszcze do dystrybucji w Polsce. Wezmą one udział w plebiscycie publiczności. Zapraszamy - zostań jurorem Festiwalu i oddaj swój głos po seansie w kinie Muza.

W programie m.in. doceniona na świecie, wykonana techniką animacji lalkowej, czesko-francusko-polsko-słowacka koprodukcja Nawet myszy idą do nieba (6+) w reżyserii Denisy Grimmovej i Jana Bubenička. Lalki, których niemal połowa powstała w Polsce, przygotowała firma Momakin z Łodzi, a animacje – m.in. polscy artyści: Katarzyna Okoniewska, Piotr Ficner, Stanisław Szostak. Autorem muzyki jest Krzysztof A. Janczak. Światowa premiera animacji miała miejsce w czerwcu, na prestiżowym festiwalu animacji we francuskim Annecy (Annecy International Animation Film Festival). Kilka dni później obraz zdobył nagrodę dla najlepszego filmu na Shanghai Film Festival.

Wizualnie zachwyci nas również najnowsze anime Mamoru Hosody pt. Belle. Reżyser nominowanego do Oscara i znanego widzom Kina Dzieci Mirai, tym razem zabiera nas do świata wirtualnego, by opowiedzieć historię niczym z Pięknej i Bestii. Animacja na Festiwalu w Cannes została przyjęta przez widzów rokordową, 14-minutowa owacją na stojąco!

Spotkajmy się i celebrujmy razem filmowe święto dla młodych i najmłodszych widzów!

Do udziału zapraszamy zarówno widzów indywidualnych, jak i grupy szkolne.
Bilety: 14 zł – indywidualny, 12 zł - grupowy (powyżej 10 osób) i Karta Rodziny Dużej
Nie przyjmujemy rezerwacji na seanse weekendowe | Rezerwacje grupowe na seanse w tygodniu: telefonicznie - 61 852 34 03 lub mailowo - muza@kinomuza.pl (na seanse w tygodniu też jest możliwość zakupu biletu indywidualnego)

Zapraszamy również na wydarzenie towarzyszące!
Warsztaty Lalka przed kamera! Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi pracy z kamerą oraz animacji lalek live (muppety oraz lalki telewizyjne). Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił zarówno jako filmowcy, aktorzy oraz jako animatorzy lalek. Warsztaty dla dzieci w wieku 7 - 10 lat.
Prowadząca: Aga Błaszczak -reżyserka teatralna i filmowa.

Konkurs!

W ramach 8. MFF Kino Dzieci w programie znalazł się film z Zakamarkowymi bohaterami Mama Mu wraca do domu.

Kino Muza i Wydawnictwo Zakamarki zapraszają widzów i czytelników do udziału w konkursie plastyczno-literackim.

Narysuj komiks z nowymi przygodami Mamy Mu i Pana Wrony. Wystarczą kredki, wyobraźnia i dobry pomysł!

Link do pobrania Karty Konkursowej i Regulaminuhttps://drive.google.com/
Kartę konkursową można też odebrać w Kinie Muza.

Pracę można wykonać albo w kinie, między seansami festiwalowymi, albo w domu i dostarczyć do Kina Muza. Konkurs trwa w czasie festiwalu Kino Dzieci od 25 września do 3 października 2021.

Jury wybierze najciekawsze prace i nagrodzi ich autorów książkami Wydawnictwa Zakamarki oraz biletami do Kina Muza.

Filmy
Przechodzi na podstronę filmu Nawet myszy idą do nieba - okładka
Przechodzi na podstronę filmu Nawet myszy idą do nieba - okładka

reż. Jan Bubenicek, Denisa Grimmová
Czechy, Francja, Słowacja, Polska
2021
80’

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące