Wiemy, co gramy
DKF Kamera

ANNETTE & TITANE

26.10.2021
ANNETTE & TITANE - okładka

Kino Muza zaprasza na październikowy DKF Kamera!

Festiwal filmowy w Cannes każdego roku staje się miejscem, gdzie pojawiają się najbardziej zdumiewające filmy najbliższego sezonu kinowego

Tym razem nie było inaczej. Dwie wyróżniające się pozycje filmowe, które swój debiut poczyniły na canneńskim festiwalu to ANNETTE i TITANE. Te właśnie obrazy chcemy wspólnie z Wami obejrzeć w ramach pierwszego cyklu powracającego po pandemicznej przerwie DKF Kamera.

O formie i narracji w filmie można byłoby mówić godzinami, wysypując z rękawa multum przykładów. Jednak zarówno ANNETTE, jak i TITANE są istną żonglerką w tej materii. Nieoczywiste rozwiązania formalne, dynamiczne narracje, niespodziewane połączenia i ciągłe wyciąganie widza ze strefy komfortu. Te sformułowania są zdecydowanie spoiwem miedzy tymi dwiema produkcjami. Co więcej, oba tytuły budzą wśród publiczności bardzo skrajne emocje. Część widzów zachwyca się świeżością i unikalnością. Druga część twierdzi, że są to niezrozumiałe twory, które mają jedynie szokować i powodować zagubienie publiczności. W którym z tych obozów będziesz Ty? Może towarzyszy Ci zupełnie inna opinia? Uważamy, że Dyskusyjny Klub Filmowy to przestrzeń na wymianę takich doświadczeń, zatem zapraszamy na dyskusję po projekcji ANNETTE oraz TITANE, aby wspólnie zastanowić się, o czym tak naprawdę opowiadają nam te filmy.

Serdecznie zapraszamy,

Forum Kultury Audiowiuzalnej i Kino Muza w Poznaniu

Wtorek | 12.10 | godz. 20:00
"ANNETTE" | Bilety: 12 zł
Spotkanie poprowadzą:
Łukasz Klawunn –  student V roku filmoznawstwa i kultury mediów na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wiceprezes stowarzyszenia Forum Kultury Audiowizualnej, członek Międzywydziałowego Koła Filmoznawców i Medioznawców UAM. Organizator przeglądu filmów studenckich Jedna Rolka i wielu innych wydarzeń kulturalnych. Był stażystą działu program przy Short Waves Festival oraz przewodniczącym Jury Młodych uczelnianego konkursu Zoom na młodzież, a także jurorem Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie.
Natalia Rosicka  - studentka II roku studiów magisterskich na kierunku Filmoznawstwo i Kultura Mediów na UAM w Poznaniu. Od 2017 roku członkini Stowarzyszenia Forum Kultury Audiowizualnej, w ramach którego organizuje pokazy filmowe oraz przegląd filmów studenckich JEDNA  ROLKA. Kinooperator Kina Muza w Poznaniu oraz współorganizator Dyskusyjnego Klubu Filmowego DKF Kamera. Czynna prelegentka oraz współorganizatorka wielu konferencji naukowych.

Wtorek | 26.10 | godz. 20:00
"TITANE" | POKAZ PRZEDPREMIEROWY | Bilety: 18 zł
Spotkanie poprowadzi: mgr Anna Pęcak
GOŚĆ SPECJALNY: dr Andrzej Marzec - pracownik naukowy na Wydziale Nauk Społecznych UAM, w Instytucie Filozofii. Prowadzi kanały w mediach społecznościowych, jest filozofem, krytykiem filmowym, dziennikarzem, vlogerem.

 

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW

 

Filmy
Przechodzi na podstronę filmu Annette - okładka
Przechodzi na podstronę filmu Annette - okładka

reż. Leos Carax
Niemcy, Francja, USA, Japonia, Belgia, Meksyk, Szwajcaria
2021
140’

Przechodzi na podstronę filmu Titane - okładka
Przechodzi na podstronę filmu Titane - okładka

reż. Julia Ducournau
Francja, Belgia
2021
108’