Seans w pełni dostępny i spotkanie po seansie filmu „WŁAŚCICIELE” – Kino Muza
Wiemy, co gramy

Seans w pełni dostępny i spotkanie po seansie filmu "WŁAŚCICIELE"

Jiří Havelka
08.05.2023
Kino Muza w Poznaniu to kino otwarte

Poniedziałek | 8 maja 2023 | godz. 17:00
Kino Muza | ul. Św. Marcin 30 w Poznaniu
Bilety: 5 zł

Zapraszamy na czwarty seans w ramach projektu KINO MUZA – KINO OTWARTE, który odbędzie się 8 maja o godz. 17:00 w Kinie Muza. Zaprezentujemy czeski film Właściciele w reżyserii Jiříego Havelki.

Uczestnikom zapewnimy: audiodeskrypcję, napisy dla niesłyszących, tłumacza PJM na żywo oraz przyjazną atmosferę kina studyjnego.

Po seansie zapraszamy widzów na spotkanie z Julią Bilarzewską - psychologiem, na którym wspólnie porozmawiamy o emocjach, ważnych tematach i wrażeniach jakie film wywarł na oglądających. Julia Bilarzewska to psycholożka, seksuolożka i edukatorka, która kocha kino i często używa filmu w swojej praktyce zawodowej. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Cienciała - trenerka rozwoju osobistego, animatorka sztuki, twórczyni i realizatorka spektakli dla dzieci.

Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.

Brawurowa komedia okraszona potężną dawką wyjątkowego czeskiego humoru. Nakręcony w zaledwie osiem dni, pełny ciętych dialogów film to lekko złośliwy obraz ludzkich, a może raczej sąsiedzkich charakterów. Akcja nagrodzonego trzema Czeskimi Lwami filmu Jiříego Havelki, opartego na popularnej sztuce teatralnej jego autorstwa, rozgrywa się w trakcie zebrania współwłaścicieli pewnej praskiej kamienicy. Prym podczas spotkania wiedzie przewodnicząca Zahrádková, która chce wcielić w życie swój plan. Przez kobietę przemawia chęć uratowania budynku wymagającego pilnego remontu. Problem w tym, że nie każdy podziela jej zdanie. A przy wspólnym stole spotykają się starsi, młodsi, idealiści, pragmatycy, wieloletni lokatorzy oraz ludzie, którzy właśnie wprowadzają się do kamienicy. Inaczej mówiąc, pełny przekrój czeskiego społeczeństwa. Wzajemne pretensje, uprzedzenia i stereotypy szybko biorą górę, zastępując spokojną, merytoryczną dyskusję. Zwłaszcza że każdy przekonany jest do swojej racji i niezbyt skory do pójścia na kompromis.

Filmy
Plakat przedstawia fragment elewacji kamienicy z domofonem, na górze tytuł oraz informacje o filmie.
21.09.2023 16:30
Sala 2

Właściciele

Owners

reż. Jiří Havelka
Czechy
2019
96’

Komedia o niełatwych sąsiedzkich relacjach. Przebojowy debiut Jiříego Havelki obejrzało w kinach w Czechach ponad 300 tysięcy widzów!

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące