Seans w pełni dostępny i spotkanie po seansie filmu „I KRÓL RZEKŁ: CO ZA FANTASTYCZNA MASZYNA!” – Kino Muza
Wiemy, co gramy

Seans w pełni dostępny i spotkanie po seansie filmu "I KRÓL RZEKŁ: CO ZA FANTASTYCZNA MASZYNA!"

Axel Danielson, Maximilien Van Aertryck
16.05.2023
Kino Muza w Poznaniu to kino otwarte

Wtorek | 16 maja 2023 | godz. 11:00
Kino Muza | ul. Św. Marcin 30 w Poznaniu
Bilety: 5 zł

Zapraszamy na piąty seans w ramach projektu KINO MUZA – KINO OTWARTE, który odbędzie się 16 maja o godz. 11:00 w Kinie Muza. Zaprezentujemy szwedzki film dokumentalny I król rzekł: Co za fantastyczna maszyna! w reżyserii Axela Danielsona i Maximiliena Van Aertrycka. Pokaz odbędzie się w ramach 20. Festiwalu Filmowego Millenium Docs Against Gravity.

Uczestnikom zapewnimy: audiodeskrypcję, napisy dla niesłyszących, tłumacza PJM na żywo oraz przyjazną atmosferę kina studyjnego.

Po seansie zapraszamy widzów na spotkanie z Julią Bilarzewską - psychologiem, na którym wspólnie porozmawiamy o emocjach, ważnych tematach i wrażeniach jakie film wywarł na oglądających. Julia Bilarzewska to psycholożka, seksuolożka i edukatorka, która kocha kino i często używa filmu w swojej praktyce zawodowej. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Cienciała - trenerka rozwoju osobistego, animatorka sztuki, twórczyni i realizatorka spektakli dla dzieci.

Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.

To podróż po rozległym historycznie oceanie współczesnej kultury medialnej. W trakcie seansu dowiadujemy się, jak powstała camera obscura, oglądamy pierwszy pokaz ruchomego obrazu, obserwujemy wynalezienie kamery internetowej, odwiedzamy dzisiejsze Hollywood i poznajemy lepiej świat wypełniony 45 miliardami aparatów.

 Dowcipny i prowokujący do myślenia film śledzi rozwój kultury obrazu w znanej nam do tej pory formie. Łącząc propagandowe materiały z krajów autorytarnych z materiałami zza kulis grupy bojowników ISIS w Jemenie, newsami transmitowanymi na żywo i klipami rosyjskiej młodzieży wykonującej karkołomne akrobacje na szczycie najwyższych budynków świata, autorzy tkają opowieść o ludzkim doświadczeniu teraźniejszości i przemijaniu każdego z nas.

 Film poszerza nasze rozumienie wizualnego świata, w którym obecnie żyjemy. Zadaje pytanie o niekontrolowaną obsesję ludzkości na punkcie obrazu i społeczne konsekwencje, jakie się z tym wiążą. Bada wpływ kultury medialnej na społeczne zachowania, a także skutki, jakie niesie ze sobą fakt bycia narażonym na miliardy obrazów konkurujących codziennie o naszą uwagę. Film był wyświetlany na festiwalu w Sundance w konkursie filmów dokumentalnych.

Filmy
I król rzekł: "Co za fantastyczna maszyna!" | SEANS W PEŁNI DOSTĘPNY - okładka
16.05.2023 11:00
Sala 1

I król rzekł: "Co za fantastyczna maszyna!" | SEANS W PEŁNI DOSTĘPNY

And the King Said, What a FANTASTIC MACHINE

reż. Axel Danielson, Maximilien Van Aertryck
Szwecja, Dania
2023
88’

Zabawna i przewrotna podróż po rozległym historycznie oceanie współczesnej kultury medialnej – od pierwszego pokazu filmowego po viralowe nagrania w social mediach.

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące