Seans w pełni dostępny i spotkanie po seansie filmu „FILIP” – Kino Muza
Wiemy, co gramy

Seans w pełni dostępny i spotkanie po seansie filmu "FILIP"

Michał Kwieciński
27.04.2023
Kino Muza w Poznaniu to kino otwarte

Czwartek | 27 kwietnia 2023 | godz. 11:00
Kino Muza | ul. Św. Marcin 30 w Poznaniu
Bilety: 5 zł

Zapraszamy na trzeci seans w ramach projektu KINO MUZA – KINO OTWARTE, który odbędzie się 27 kwietnia o godz. 11:00 w Kinie Muza. Zaprezentujemy polski film Filip w reżyserii Michała Kwiecińskiego.

Uczestnikom zapewnimy: audiodeskrypcję, napisy dla niesłyszących, tłumacza PJM w filmie oraz przyjazną atmosferę kina studyjnego. Film zostanie wyświetlony w wersji dla młodzieży.

Po seansie zapraszamy widzów na spotkanie z Julią Bilarzewską - psychologiem, na którym wspólnie porozmawiamy o emocjach, ważnych tematach i wrażeniach jakie film wywarł na oglądających. Julia Bilarzewska to psycholożka, seksuolożka i edukatorka, która kocha kino i często używa filmu w swojej praktyce zawodowej. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Cienciała - trenerka rozwoju osobistego, animatorka sztuki, twórczyni i realizatorka spektakli dla dzieci.

Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.

Rok 1941, warszawskie getto. Filip, młody polski Żyd, ze swoją ukochaną Sarą przygotowują się do występu w kabarecie, by zarobić na utrzymanie rodziny. Podczas premiery dochodzi do strzelaniny, podczas której ginie Sara i siedzący na widowni bliscy Filipa. Dwa lata później mężczyzna pracuje jako kelner w restauracji ekskluzywnego hotelu we Frankfurcie. Podając się za Francuza, w samym sercu hitlerowskich Niemiec korzysta ze wszystkich uroków świata, nie jest w stanie się zatrzymać ani na chwilę. Następujące po sobie tragiczne wydarzenia sprawiają jednak, że nagle całe starannie zbudowane frankfurckie życie Filipa rozpada się jak domek z kart.

Filmy
Na głównym planie plakaty znajduje się pierwszoplanowy aktor, za nim bawiący się tłum.
27.04.2023 11:00
Sala 1

Filip

reż. Michał Kwieciński
Polska
2022
125’

Dwudziestokilkuletni atrakcyjny mężczyzna, godzi pracę kelnera w luksusowym hotelu z korzystaniem z życia w czasach, które jego radościom nie sprzyjają. Przyjemność nie musi jednak leżeć daleko od zemsty, a każdy kolejny dzień naznaczony jest niepewnością przetrwania.

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące