Portal Film Fest – Kino Muza
Wiemy, co gramy
Festiwal

Portal Film Fest

21.08.2026
Portal Film Fest - okładka

Portal Film Fest 2026 to trzydniowe święto kina fantastyczno-naukowego i fantasy, które odbędzie się w dniach 21–23 sierpnia 2026 roku w Poznaniu.

Na ten jeden wyjątkowy weekend zmieniamy sale Kina Muza, przestrzeń Pawilonu oraz plener Starego Rynku w tętniące życiem filmowe uniwersum

Festiwal w unikalny sposób łączy pokazy kultowej klasyki filmowej na dużym ekranie z wydarzeniami towarzyszącymi, takimi jak koncerty muzyki na żywo (zagrają legendarny Marek Biliński oraz projekt Spopielony), pokazy plenerowe oraz panele dyskusyjne z udziałem uznanych krytyków i filmoznawców, w tym Tomasza Raczka i Michała Oleszczyka.

Program festiwalu budujemy wokół czterech głównych ścieżek tematycznychKondycji Człowieka, Przygody i Mitu, Wizji Przyszłości oraz Mechanizmów Wyobraźni – które wspólnie analizują lęki i nadzieje naszej cywilizacji, przywołują magię kina nowej przygody oraz odkrywają rzemiosło filmowe od kuchni.

Portal Film Fest ma silny wymiar edukacyjny i wspólnotowy – to miejsce międzypokoleniowego dialogu, wymiany myśli i wspólnego odkrywania korzeni współczesnej popkultury. Niezależnie od tego, czy jesteś zdeklarowanym fanem gatunku, czy po prostu szukasz unikalnych wrażeń w sercu miasta, każdy jest tu mile widziany i zaproszony do wspólnego budowania tego niezwykłego doświadczenia.

Przeżyj fantastyczny weekend w Poznaniu po swojemu!

Filmy
Łowca Androidów - okładka
21.08.2026 20:30
Sala 1

Łowca Androidów

Blade Runner

reż. Ridley Scott
USA
1982
117’

Sekcja: KONDYCJA CZŁOWIEKA | W mrocznym Los Angeles przyszłości łowca androidów Rick Deckard otrzymuje zadanie odnalezienia i wyeliminowania grupy zbuntowanych replikantów, którzy ukryli się wśród ludzi, szukając prawdy o własnej tożsamości i sposobu na zachowanie życia. 

Koncert Marka Bilińskiego z filmami G. Meliesa - okładka
21.08.2026 21:00
Sala poza_kinem

Koncert Marka Bilińskiego z filmami G. Meliesa

PAWILON – ODDZIAŁ GALERII MIEJSKIEJ ARSENAŁ | Koncert Marka Bilińskiego to spektakularny muzyczny akcent pierwszego dnia festiwalu, który wprowadzi publiczność w atmosferę klasycznej fantastyki i filmowych wizji przyszłości.

Wojna Gwiazd - okładka
23.08.2026 16:00
Sala 3

Wojna Gwiazd

reż. Radosław Salamończyk
Polska
2021
120’

Sekcja: MECHANIZMY WYOBRAŹNI | Po seansie spotkanie Q&A z Radosławem Salamończykiem | Jak rodzi się fandom w warunkach niedoboru, kiedy wiadomości o ulubionym filmie trzeba zdobywać przez szczeliny w rdzewiejącej żelaznej kurtynie, a oryginalne gadżety i książki pozostają poza zasięgiem większości miłośników?

Gabinet Doktora Caligari - okładka
23.08.2026 20:00
Sala poza_kinem

Gabinet Doktora Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

reż. Robert Wiene
Niemcy
1919
77’

Sekcja: MECHANIZMY WYOBRAŹNI | POKAZ Z MUZYKĄ NA ŻYWO: Spopielony  | PAWILON – ODDZIAŁ GALERII MIEJSKIEJ ARSENAŁ

2001: Odyseja kosmiczna - okładka
23.08.2026 20:30
Sala 1

2001: Odyseja kosmiczna

2001: Space Oddysey

reż. Stanley Kubrick
USA, Wielka Brytania
1968
141’

Sekcja: KONDYCJA CZŁOWIEKA | Tajemniczy monolit, pojawiający się na różnych etapach dziejów ludzkości, prowadzi do jednej z najbardziej niezwykłych podróży w historii kina. 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni
nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata
nazwa cel żywotność
_fbp Służy do śledzenia użytkowników. 3 miesiące