Wiemy, co gramy
MENU

filmoterapia z sensem

Do kina przychodzi się po emocje, ale również ze swoimi własnymi emocjami - w jaki sposób połączyć te dwa światy?

Tegoroczna edycja FILMOTERAPII Z SENSEM w Kinie Muza odmieni miłość przez wszystkie przypadki. Od poszukiwania idealnego partnera, przez próby uchwycenia ulotnych determinantów zakochania, aż do wskazywania winnych w przypadku gorzkich rozstań. Czy w dobie autonomii jednostki wykreowane społecznie i kulturowo obrazy idealnego związku nadal determinują nasze życiowe wybory?

Jak poradzić sobie z rozczarowaniem i zderzeniem romantycznych oczekiwań z rzeczywistością? Każde kolejne spotkanie będzie poświęcone wybranym fazom rozwoju związków, a publiczność zostanie skonfrontowana z przewrotnością form, często dalekich od znanych nam definicji. Wspólnie staniemy przed próbą uchwycenia i stworzenia nowej charakterystyki procesów towarzyszących nawiązywaniu bliskich relacji.

Wstępem do dyskusji będą filmy dokumentalne z festiwalu Millennium Docs Against Gravity, traktujące o różnych, często zaskakujących, formach kochania. Do dyskusji zaproszą Państwa Łukasz Raszewski (znany z poprzednich edycji FILMOTERAPII Z SENSEM) i psychoterapeutka Joanna Sowińska (Instytut Pomocy Profesjonalnej).

Kino Muza w Poznaniu | Spotkanie raz w miesiącu | Czartek | godz. 20:00
ZE WZGLĘDU NA SYTUACJE EPIDEMIOLOGICZNĄ CYKL ZOSTAŁ TYMCZASOWO ZAWIESZONY

Bilety: 18/15/12 zł

O Filmoterapii można przeczytać na: www.filmoterapia.pl
Czas trwania spotkania po filmie: ok. 60 min.