Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Show_thumb_zaginiona_dziewczyna

ZAGINIONA DZIEWCZYNA

(A GIRL MISSING)

reż. Kōji Fukada | Japonia, Francja , 2019 | 111 min.

PL

Nowy film jednego z ciekawszych japońskich reżyserów Kōjiego Fukady to trzymająca w napięciu opowieść o osaczeniu oraz walce o własną godność i dobre imię. Misternie skonstruowana fabuła wiele mówi o dzisiejszym społeczeństwie Kraju Kwitnącej Wiśni, ale jest też interesującą refleksją nad kondycją współczesnych mediów.  

Ichiko pracuje na co dzień jako domowa pielęgniarka. Do jej obowiązków należy przede wszystkim opieka nad chorą na raka starszą kobietą. Bohaterka jednak do tego stopnia zaprzyjaźniła się z mieszkającą razem trzypokoleniową rodziną, że aktywnie uczestniczy także w życiu wnuczek swojej pacjentki – Motoko i Saki.  

Siostry uwielbiają towarzystwo Ichiko i doceniają jej pomoc. Rysa na ich wzorowej relacji pojawia się z chwilą, gdy w tajemniczych okolicznościach znika młodsza z dziewcząt. Policja rozpoczyna śledztwo, sprawa obiega także żądne sensacji media. Wkrótce podejrzenie pada na mężczyznę, który okazuje się krewnym Ichiko. Choć sprawa nie została jeszcze na dobre zbadana, wydaje się, że śledzący ją ludzie wydali już wyrok, a jego konsekwencje w poważny sposób mogą  dotknąć bohaterkę. Czy uda jej się dowieść prawdy?

GŁOS PRASY:
Zgrabna i wciągająca wielopłaszczyznowa opowieść.
- Screendaily
Wcielająca się w główną rolę aktorka Mariko Tsutsui emanuje intrygującą kombinacją sympatii i tajemnicy.
- Variety
Ten film uczy nas, jak szukać prawdziwej rzeczywistości, która kryje się pod płaszczykiem pozorów.
- Cineuropa


W repertuarze

Data SALA NR 1 SALA NR 2 SALA NR 3 Taras letni
pią, 10.07
sob, 11.07
nie, 12.07
pon, 13.07
wto, 14.07
śro, 15.07
czw, 16.07

Zwiastun

Buy_ticket
Przycisk_muza