Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Show_thumb_boze-cialo-plakat-01

BOŻE CIAŁO

(CORPUS CHRISTI)

reż. Jan Komasa | Polska, 2019 | 114 min.

EN

Inspirowana prawdziwymi zdarzeniami historia chłopaka, który po wyjściu z zakładu poprawczego postanawia udawać księdza. W jego rolę brawurowo wciela się uznawany za jedno z największych odkryć aktorskich ostatnich lat – Bartosz Bielenia. Pozostałą część obsady dopełniają utalentowani aktorzy młodego pokolenia – Tomasz Ziętek i Eliza Rycembel, zdobywcy prestiżowych wyróżnień dla najlepszych aktorów festiwalu w Gdyni – Aleksandra Konieczna i Łukasz Simlat oraz Leszek Lichota. Autorem nagrodzonego w konkursie Script Pro scenariusza do ''BOŻEGO CIAŁA'' jest Mateusz Pacewicz. Za zdjęcia odpowiada ceniony operator filmowy – Piotr Sobociński Jr. Fascynującą muzykę do filmu skomponował wybitny duet kompozytorów, Evgueni i Sacha Galperine, autorzy muzyki do takich filmów jak ''NIEMIŁOŚĆ'' Andrieja Zwiagincewa, ''PRZESZŁOŚĆ'' Asghara Farhadiego czy ostatnio ''DZIĘKI BOGU'' Françoisa Ozona. ''BOŻE CIAŁO'' to niezwykle oryginalny projekt w polskim i europejskim kinie – odważna produkcja ocierająca się o tematy tabu, dotykająca kwestii społecznych podziałów oraz skomplikowanej duchowości młodych ludzi.

Historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast się tam udać, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i udając księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej. Tymczasem w miasteczku pojawia się dawny kolega Daniela z poprawczaka, a córka kościelnej, Marta, coraz mocniej zaczyna kwestionować duchowość młodego księdza. Wszystko to sprawia, że chłopakowi grunt zaczyna palić się pod nogami. Rozdarty pomiędzy sacrum i profanum bohater znajduje w swoim życiu nowy, ważny cel. Postanawia go zrealizować, nawet jeśli jego tajemnica miałaby wyjść na jaw...

NAGRODA:
• MFF w Wenecji 2019: nagroda Label Europa Cinemas dla Jana Komasy
• FPFF w Gdyni 2019: Złoty Lew dla najlepszego reżysera, najlepszej drugoplanowej roli kobiecej, najlepszego scenariusza oraz nagrody specjalne: Don Kichot - Nagroda Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych, Kryształowa gwiazda Elle dla Bartosza Bielenia, Nagroda Dziennikarzy, Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych i Nagroda festiwali i przeglądów filmu polskiego za granicą.

W repertuarze

Data SALA NR 1 SALA NR 2 SALA NR 3 Taras letni

Zwiastun

Buy_ticket
Przycisk_muza