Show_thumb_palestyna

Szermierze dla Palestyny

reż. Urszula Laskowska, Mateusz Mularski | Polska, 2009 | 30 min.

WSTĘP WOLNY
WEJŚCIÓWKI WYDAWANE NA GODZINE PRZED SEANSEM

Film opowiada o życiu w obozie uchodźców Al-Amari w Ramallach na Zachodnim Brzegu. W reportażu obserwujemy codzienne życie mieszkańców obozu, mamy szansę poznać ich historię, dowiedzieć się jakie są ich problemy i marzenia.Jest to opowieść inna niż większość historii z tego regionu. Jej wyjątkowość polega na tym, że nie dotyczy ona wojny ani bardzo skomplikowanej sytuacji geopolitycznej. Jest to historia ludzi, którzy wbrew niesprzyjającej sytuacji politycznej i życiowym przeciwnościom, mimo wszystko starają się realizować swoje marzenia i ambicje. Jest to też historia o Polakach, którzy jadą do tego niebezpiecznego zakątka świata, by pracować i żyć tam miesiącami pomagając innym tworzyć normalność w świecie, w którym wydawałoby się, nie ma dla niej miejsca.

Spotkanie poświęcone polskiej współpracy rozwojowej

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Poznaniu zaprasza na wydarzenie towarzyszące Tygodniowi Edukacji Globalnej. 19 listopada br. o godz. 17:00 w poznańskim Kinie Muza odbędzie się spotkanie poświęcone polskiej współpracy rozwojowej. Punktem wyjścia do dyskusji będzie projekcja filmu „Szermierze dla Palestyny”, dotyczącego organizacji cyklu zajęć szermierki dla dzieci i młodzieży w kilku miastach Palestyny. Podczas spotkania poruszone zostaną zagadnienia związane z obecnym kształtem pomocy rozwojowej, wyzwaniami stojącymi przed nią oraz sposobami wsparcia krajów Globalnego Południa.

W spotkaniu weźmie udział Przemysław Antoniewicz z Departamentu Współpracy Rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Mateusz Mularski, reżyser filmów „Szermierze dla Palestyny”, „Aby był pokój i chleb…”,
Adriana Molenda, koordynatorka projektów międzynarodowych i edukacyjnych w Stowarzyszeniu Jeden Świat.

Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa „Rozwój w obiektywie” poświęcona problemom i wyzwaniom rozwojowym współczesnego świata. Wystawę będzie można oglądać przez cały Tydzień Edukacji Globalnej 16-22.11. w holu Kina Muza.

Serdecznie zapraszamy

W repertuarze

Data SALA NR 1 SALA NR 2 SALA NR 3 Taras letni

Zwiastun

Buy_ticket
Przycisk_muza