Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Show_thumb_mezczyzna-imieniem-ove

Mężczyzna imieniem Ove

reż. Hannes Holm | Szwecja, 2015 | 116 min.

"Mężczyzna imieniem Ove" to adaptacja bestsellerowej powieści Fredrika Backmana, wydanej w Polsce pod tym samym tytułem. Film zebrał mnóstwo wyróżnień i entuzjastycznych recenzji na całym świecie. Krytycy najczęściej porównują dzieło Hannesa Holma z „Gran Torino” Clinta Eastwooda, ale także z „Forrestem Gumpem”, „Schmidtem” czy „Lepiej być nie może”.
Spokojne szwedzkie miasteczko. Owdowiały Ove dobiega sześćdziesiątki. Po śmierci ukochanej żony życie straciło dla niego sens. Z dnia na dzień bohater coraz mocniej pogrąża się w depresji i myślach samobójczych.

Pewnego dnia do domu po drugiej stronie ulicy wprowadza się małżeństwo z dwojgiem dzieci. Pierwsze spotkanie Ove z nowymi sąsiadami nie zwiastuje niczego dobrego – ciężarna Parvaneh taranuje samochodem skrzynkę na listy należącą do zgorzkniałego samotnika. Wkrótce jednak, nieoczekiwanie dla siebie samego, Ove zyska nową przyjaciółkę...


Rewelacja festiwali filmowych na całym świecie, nagrodzona między innymi statuetką dla najlepszej europejskiej komedii na ostatniej gali ENF we Wrocławiu oraz nominowana w dwóch kategoriach do Oscara 2017.

Szwedzki komediodramat porównywany jest przez krytyków z takimi przebojami kinowymi jak „Lepiej być nie może” czy „Gran Torino”.

W repertuarze

Data SALA NR 1 SALA NR 2 SALA NR 3 Taras letni

Zwiastun

Buy_ticket
Przycisk_muza