Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Show_thumb_bez_tytu_u

FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE - WĘGIERSKA WIOSNA FILMOWA

reż. Różni twórcy | Węgry, 2018 | 90 min.

PL

FILMY W PROGRAMIE:

''VARJÚHÁJ / PIGEONBERRY''
reż.Pici Pápai, Węgry 2018, 19'

Kilkuletni Samu w obliczu ciężkiej choroby matki usiłuje ratować ją za pomocą czarów, przez co popada w konflikt z ojcem, który nie radzi sobie ze strachem przed utratą żony. Aby ocalić ukochaną osobę, razem muszą stawić czoła nowej sytuacji i znaleźć wspólny język.

''NEGYVEN ÉV / FORTY YEARS''
reż. Anna Gyimesi, Węgry 2018, 16'

Ica i Imre są małżeństwem od czterdziestu lat. Kiedy jedno z nich postanawia zakończyć życie, drugie musi zmierzyć się z odejściem bliskiej osoby. Mając świadomość, że zostało im mało czasu, Imre stara się uczynić swoją żonę szczęśliwą najlepiej jak potrafi.

''TAKE ME PLEASE''
reż. Olivér Hegyi, Węgry 2018, 14'

Film ukazuje historię rozstania dwójki młodych ludzi. Główny bohater podejmuje decyzję o zakończeniu związku i wybiera życie w pojedynkę. Rozłące towarzyszą silne emocje, rozterki i poczucie osamotnienia.

''WELCOME''
reż. Balázs Dudás, Węgry 2017, 30'

18-letni Dávid po kilku latach pobytu w Wojwodinie wraca wraz z matką na Węgry. Wprowadzają się do ojca chłopca, który mieszka w małej przygranicznej miejscowości. Relacja ojca z synem nie jest najłatwiejsza. W międzyczasie na jaw wychodzi długo skrywany sekret Dávida, który za pieniądze przeprowadza uchodźców przez serbsko-węgierską granicę.

''MÉG NEM / NOT YET''
reż. Timea Laura Varga, Węgry 2018, 11'

Chłopiec na próżno wyczekuje matki, która odebrałaby go z sali zabaw, w końcu sam zaczyna jej szukać. Niezależnie od siebie biegną dwie drogi życia, które mogą się nigdy nie przeciąć.

W repertuarze

Data SALA NR 1 SALA NR 2 SALA NR 3 Taras letni
Buy_ticket
Przycisk_muza