Show_thumb_kinw_b1_web

KOBIETA IDZIE NA WOJNĘ

(WOMAN AT WAR)

reż. Benedikt Erlingsson | Francja, Islandia, Ukraina, 2018 | 101 min.

PL

Zwycięzca LUX Prize dla Najlepszego Europejskiego Filmu i zdobywca 10 islandzkich Oscarów!Przebojowa opowieść o kobiecie, która wywraca system do góry nogami! ''KOBIETA IDZIE NA WOJNĘ'' podbiła dziesiątki festiwali na całym świecie i zelektryzowała samą Jodie Foster, która wykupiła prawa do amerykańskiego remake'u filmu.

Halla mieszka w małym miasteczku i na co dzień jest dyrygentką lokalnego chóru. Nikt nie podejrzewa, że zawsze uśmiechnięta i pełna pozytywnej energii Halla po godzinach prowadzi drugie życie. Ukrywając się pod pseudonimem ''Kobieta z Gór'', niczym superbohaterka wypowiada walkę potężnemu koncernowi, który stanowi zagrożenie dla islandzkiego środowiska.


GŁOSY PRASY:
Czy jest coś rzadszego niż inteligentny feel-good movie, który z palącymi, globalnymi kwestiami mierzy się z humorem? Nie szukajcie dalej!
 - Variety
Halldora Geirharðsdóttir jesr rewelacyjna – ma w sobie równie dużo z Toma Cruise’a z Mission Impossible, co z subtelnej głębi Liv Ullmann czy Grety Garbo
 - The Observer
Twórcom tego filmu dokonali niemożliwego – zrobili crowd pleaser o zmianie klimatycznej! - Indiewire
Oryginalny, trafny i wizualnie olśniewający 
- Hollywood Reporter


NAGRODY:
• Cannes 2018: nagroda Stowarzyszenia Autorów, Reżyserów i Kompozytorów
• Edda 2019: film roku, aktorka roku, reżyser roku, scenariusz roku, dźwięk roku, montaż roku, najlepsza muzyka oryginalna, najlepsze efekty specjalne, zdjęcia roku, scenograf roku
• LUX 2018: nagroda LUX dla reżysera
• MFF w Valladolid 2018: najlepsza aktorka

W repertuarze

Data SALA NR 1 SALA NR 2 SALA NR 3 Taras letni

Zwiastun

Buy_ticket
Przycisk_muza