Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Narrow_thumb_dkfkamera

wtorki | godz. 20:00

DKF KAMERA

CZYM JEST DKF KAMERA? 
DKF KAMERA
został zarejestrowany w Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych w 1956 roku, a od 1966 roku działa w Kinie Muza, gdzie do grona jego działaczy należeli m.in. Kazimierz Młynarz, Czesław Radomski, Lech Jeszka, Edward Pawlak. Właśnie w tym roku DKF KAMERA zasłynął organizacją głośnego przeglądu retrospektywy twórczości Ingmara Bergmana. W latach 80. zainteresowanie karnetami na pokazy DKF-u było tak duże, że widzowie ustawiali się po bilety w kolejce sięgającej kawiarni Kociak za rogiem, na ul. Św. Marcin.

DKF KAMERA działa do dzisiaj, a każde spotkanie zbudowane jest z prelekcji przed filmem i dyskusji po seansie. Współcześnie repertuar dobierany jest na zasadzie cykli tematycznych, które pozwalają na zgłebienie danego zagadnienia w obrębie miesiąca. Spotkania prowadzą doświadczeni prelegenci i specjaliści dobierani pod kątem konkretnego tematu. 

Od 2018 roku DKF KAMERA współpracuje z Instytutem Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM, a takżę Forum Kultury AudiowizualnejKIEDY ODBYWAJĄ SIĘ SPOTKANIA? 
Kino Muza w Poznaniu | Wtorki | godz. 20:00

Bilety: 12 zł

PARTNERZY: 


PROGRAM FILMOWY | MARZEC 2020

DKF KAMERA
POLSKIE DEBIUTY

Kiedy przyglądamy się w ostatnich latach naszej rodzimej kinematografii, to najciekawsze wcale nie są te produkcje, które wychodzą spod ręki reżyserów i reżyserek jakich nazwiska od dawna kojarzone są w branży filmowej. Coraz częściej tęsknimy za nowym spojrzeniem, które wniesie powiew świeżości i pokaże nam filmowy świat, jakiego jeszcze nie znaliśmy. Liczne festiwale filmowe odsłaniają przed nami nowych twórców i twórczynie, którym warto jest się przyglądać z coraz większą wnikliwością. Jak to bywa z udanymi debiutami, czasami wielki start może motywować do ciągłego rozwijania się, czasami wysoki wzlot związany jest z bolesnym upadkiem. W marcu chcemy zwrócić Waszą uwagę na trzy nowe nazwiska: Adamski, Alabrudzińska i Kruhlik. Ich filmowe debiuty zmieniają nie tylko myślenie o narracyjności w polskim kinie, ale przede wszystkim przynoszą nadzieję, że nadchodzi artystycznie nowe pokolenie.➡ Wtorek | 17.03 | godz. 20.00 | Sala nr 2
''EASTERN''

reż. Piotr Adamski | Polska | 78 min.
Szokująca wizja Polski, gdzie broń jest legalna a naboje można kupić na stacji benzynowej. W tej alternatywnej, dystopijnej rzeczywistości za bramą strzeżonego osiedla toczy się osobliwa gra. Życie ludzi reguluje kodeks krwi. Dwie dziewczyny zostają wplątane w porachunki między sąsiadującymi rodzinami. Czy możliwe jest odrzucenie bezwzględnych zasad?

➡ Wtorek | 24.03 | godz. 20.00 | Sala nr 1
''SUPERNOVA''

reż. Bartosz Kruhlik | Polska | 78 min.
Trzech mężczyzn, jedno miejsce, jeden dzień i jedno zdarzenie, które zmieni ich losy. Oto polityk, który chce wygrać wybory; policjant, pragnący dotrwać spokojnie do emerytury; i mieszkaniec polskiej wsi, który ma rodzinę na utrzymaniu. Nieszczęśliwy wypadek pociąga za sobą lawinę konsekwencji. Ludzie postawieni w sytuacji granicznej – a także widzowie – staną przed pytaniem o rolę przypadku i przeznaczenia w życiu każdego z nas.

➡ Wtorek | 31.03 | godz. 20.00 | Sala nr 2
''NIC NIE GINIE''

reż. Jay Roach | Kanada, USA 2019 | 108 min.
Bohaterowie filmu chorują na smutek. Życie wymaga od nich zmian, którym wcale nie chcą się poddać. Wolą chować się w gąszczu liści i codzienności. A świat dookoła piękny, pogoda słoneczna, więc czemu nie mieliby się odrodzić jako lepszy i weselszy gatunek?W POPRZEDNICH MIESIĄCACH OMAWIALIŚMY NASTĘPUJĄCE TEMATY, NA PODSTAWIE FILMÓW WYMIENIONYCH PONIŻEJ:

/2020/

STYCZEŃ 2020
Temat: METAMORFOZY JOAQUINA PHOENIX'A
Filmy: "MISTRZ", "JOKER" oraz "NIGDY CIĘ TU NIE BYŁO"

LUTY 2020
Temat: AND THE OSCAR® GOES TO… WOMEN!
Filmy: "KRAINA MIODU", "JUDY" oraz "GORĄCY TEMAT"


/2019/

STYCZEŃ 2019
Temat: LANTHIMOS. GRANICE REALNOŚCI
Filmy: "KIEŁ", "ALPY" oraz "ZABICIE ŚWIĘTEGO JELENIA"

LUTY 2019
Temat: AND THE OSCAR® GOES TO...
Filmy: "ROMA", "GREEN BOOK", "VICE" oraz "GDYBY ULICA BEALE UMIAŁA MÓWIĆ"

MARZEC 2019
Temat: KINO JAKO FORMA AUTOTERAPII
Filmy: "UŁASKAWIENIE" oraz "ZJAZD ABSOLWENTÓW" 

KWIECIEŃ 2019
Temat: HYBRYDY GATUNKOWE
Filmy: "CO ROBIMY W UKRYCIU", "ROCKY HORROR PICTURE SHOW" oraz "JESZCZE DZIEŃ ŻYCIA"

MAJ 2019
Temat: SZEKSPIR WSPÓŁCZESNY
Filmy: "CEZAR MUSI UMRZEĆ" oraz "KORIOLAN"

PAŹDZIERNIK 2019
Temat: FESTIWALOWE PODSUMOWANIE LATA
Filmy: "WYSOKA DZIEWCZYNA", ''BOŻE CIAŁO'' oraz "PORTRET KOBIETY W OGNIU"

LISTOPAD 2019
Temat: CYBERPUNK 2019
Filmy: "MATRIX", ''ŁOWCA ANDROIDÓW'' oraz "GHOST IN THE SHELL"

GRUDZIEŃ 2019
Temat: KRYMINALNA AMERYKA OCZAMI MARTINA SCORSESE

Filmy: "TAKSÓWKARZ" oraz "KRÓL KOMEDII''


/2018/

PAŹDZIERNIK 2018

Temat: AWANTURA O KONTROWERSJE: WIARA
Filmy: "OSTATNIE KUSZENIE CHRYSTUSA", "KSIĄDZ" oraz "KLER"

LISTOPAD 2018
Temat: KWESTIA PUNKTU WIDZENIA
Filmy: "WINNI", "SEARCHING" oraz "ŹLE SIĘ DZIEJE W EL ROYALE"

GRUDZIEŃ 2018
Temat: KINO KOBIECE/KINO KOBIET
Filmy: "STADO", "FUGA" oraz "ZŁE WYCHOWANIE CAMERON POST" 

Buy_ticket
Przycisk_muza