Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej


INFORMACJE O PROJEKCIE
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Dla starszych uczniów przygotowane są dyskusje po seansach, natomiast najmłodszym proponujemy warsztaty plastyczne. Filmy omawiamy również w materiałach dydaktycznych dla nauczycieli w formie scenariuszy lekcyjnych oraz analiz psychologicznych.

Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową i rekomendowany przez MEN.

Każdy film, który wchodzi do naszego programu, opisujemy w analizie psychologicznej, z której mogą korzystać rodzice i pedagodzy, wskazujemy również związek tematów poruszanych w filmach z podstawą programową. W edycji 2018/2019 dostosowaliśmy nasze cykle filmowe do reformy edukacji - do programu skierowanego do szkół gimnazjalnych włączyliśmy nowe klasy 7. W cyklach NHEF znajdzie się również wiele nowych tytułów. Będą to zarówno filmy, które pojawiły się w ostatnim czasie na ekranach kin, jak i tytuły, które sprowadzamy do polski specjalnie do naszego programu.


INFORMACJE ORGANIZACYJNE
• Zapisy na stronie http://panel.nhef.pl/zgloszenie 
• Seanse odbywają się o godz. 9:00 albo o 12:00.
• Opiekun przed pierwszym pokazem wybiera jedną formę płatności dla całej klasy. Jeśli wybierze bilety, kupuje co miesiąc przed pokazem dla tylu uczniów, ilu będzie obecnych. Jeżeli wybierze karnety, wykupuje je dla wszystkich uczniów w klasie przed pierwszym pokazem.
• Cena biletów – 10zł od ucznia (opiekunowie bezpłatnie).
• Cena karnetów (opcjonalne) – 60zł płatne „z góry” za 7 filmowy cykl (karnety nie podlegają zwrotowi ani rozliczeniom w wypadku nieobecności); płatności za karnety przyjmujemy od pierwszego seansu.
• Czas trwania:
   o Prelekcja 10-15 minut,
   o Czas trwania seansu - uzależniony od filmu,
   o Dyskusja po filmie (dla klas 7 SP oraz starszych) 10-20 minut,
   o Warsztaty dla przedszkoli 45-60 minut (seans w dużej sali nr 1, warsztaty w sali nr 3; warsztaty odbywają się średnio jeden raz / grupę / w danym cyklu).
• Istnieje możliwość przyjścia na indywidualnie zorganizowany seans, cykl lub na jeden film z innymi grupami w wybranym przez Państwa terminie (dotyczy grup min. 70 osobowych; konieczny wcześniejszy kontakt muzaedukacja@kandulski.com.pl).

Katalog 2020/2021 + materiały dotyczące filmów z poza NHEF http://drive.google.com/open 

NHEF baza filmów http://nhef.pl/baza-filmow 
NHEF materiały dydaktyczne http://nhef.pl/materialy-dydaktyczne 
NHEF link do formularza zgłoszeniowego http://panel.nhef.pl/zgloszenie


Zapraszamy!

KONTAKT
Stanisław Kandulski
Koordynator projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej
muzaedukacja@kandulski.com.pl
kom. +48 500269896

Buy_ticket
Przycisk_muza