Thumb_filmoterapiazsensem3_powr_tdelfin

09.05.2019

FILMOTERAPIA Z SENSEM | JUTRO ALBO POJUTRZE

Zapraszamy do udziału w trzeciej odsłonie cyklu FILMOTERAPIA Z SENSEM.

Kolejne spotkanie:
Czwartek | 9.05 | godz. 20.00
➡ Bilety: 18/15/12 zł

Celem cyklu jest pokazanie, w jaki sposób możemy wykorzystywać film jako narzędzie do pracy z własnymi emocjami. Dlatego na spotkania zawsze zapraszamy psychologów oraz kulturoznawców i filmoznawców z Uniwersytet SWPS.

Osoby, które wypełnią narzędzia oraz będą uczestniczyć w co najmniej pięciu spotkaniach w tym sezonie, otrzymają certyfikat odbycia kursu filmoterapii – szczegóły na www.kinomuza.pl

"JUTRO ALBO POJUTRZE" (MINDING THE GAP)
reż. Bing Liu | USA, 2018 | 93 min.

Bohaterami filmu są trzej przyjaciele: Zack, Keire i Bing, którzy w Rockford, w stanie Illinois, spędzają wolny czas na jeżdżeniu na deskorolce po mieście i imprezowaniu. Tematem dokumentu jest dorastanie tych trzech młodych mężczyzn. Za kamerą stanął jeden z nich - Bing Liu.

''JUTRO ALBO POJUTRZE'' powstawał spontanicznie jako czysta rejestracja codzienności zaprzyjaźnionych ze sobą deskorolkarzy, ale efektem jest poruszający zapis procesu ich dorastania. Zack zostaje nieoczekiwanie ojcem, a Keire dostaje pierwszą pracę oraz zmaga się z problemem rasowej tożsamości i śmiercią ojca. Bing prowadzi długie rozmowy z matką, która jako chińska emigrantka po traumatycznym małżeństwie nie może się odnaleźć w amerykańskim społeczeństwie. Film jest intymnym i szczerym spojrzeniem młodego mężczyzny na proces dorastania i radzenia sobie z nieokiełznaną młodością.

Nominowany do Oscara znalazł się na liście najlepszych filmów 2018 według Baracka Obamy. Przypadł także do gustu widzom 15. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity, gdzie zdobył aż cztery wyróżnienia.


Spotkanie w kwietniu poprowadzą:

Łukasz Raszewski – z zawodu lekarz radioterapeuta, z pasji kinoman i filmoterapeuta. 

dr Konrad Piotrowski - Psycholog rozwoju, zainteresowany przede wszystkim okresem dorastania i wczesnej dorosłości. Wykładowca Uniwersytet SWPS, Prodziekan ds nauki i organizacji na Wydziale Zamiejscowym w Poznaniu. W swojej pracy naukowej zajmuje się rozwojem tożsamości, czyli procesem poszukiwania odpowiedzi na jedno z najważniejszych pytań jakie w trakcie swojego życia zadaje sobie człowiek: Kim jestem? W ostatnich latach badał jaki związek z budowaniem tożsamości ma niepełnosprawność oraz rodzaj szkoły do której chodzi nastolatek. Aktualnie interesuje się tym, od czego zależy to, czy rodzice silnie identyfikują się z rolą rodzica czy też nie. Zgłębia również problematykę perfekcjonizmu, w tym jak perfekcjonizm wpływa na sposób poszukiwania własnej tożsamości.

➡ Jak zdobyć certyfikat Filmoterapii z Sensem? ⬅
Krok 1. Po obejrzanym filmie z cyklu Filmoterapii z Sensem wypełnij narzędzia. Wersja online na stronie http://filmoterapia.pl/wez-udz... 
Krok 2. Przyjdź na kolejny pokaz, pokaż wypełnione narzędzia i wtedy otrzymasz pieczątkę.
Krok 3. Certyfikat otrzymuje osoba, która zobaczyła 5 filmów z cyklu, wypełniła do każdego z nich narzędzia i zebrała pieczątki.

Czas trwania spotkania po filmie: ok. 60 minut. Więcej informacji: http://kinomuza.pl/muza_cycles..

Buy_ticket
Przycisk_muza