Thumb_senegalski_przyzwoicie_tani_czwartek_z_filmami_mamb_ty_ego

28.03.2019

MARSYLSKI TANI CZWARTEK

Razem z Dom Bretanii, zapraszamy do Kino Muza w Poznaniu na MARSYLSKI TANI CZWARTEK, który odbędzie się w ramach XXIX Dni Kultury Francuskiej i Frankofonii - Marsylia.

➡ Czwartek | 28 marca | ul. Masztalarska 8
➡ Bilety: 8 zł

Na wydarzenia specjalne nie przyjmujemy rezerwacji miejsc.

➡ godz. 18:00 | "DOM NAD MORZEM"
reż. Robert Guédiguian | Francja, 2017 | 106 min.

Trójka dorosłych dzieci gromadzi się w malowniczej willi umierającego ojca, aby znaleźć odpowiedzi na nartujące je pytania. Kim są? Kim się stali? Jakie przejęli dziedzictwo?

Sześćdziesięcioletnia aktorka, Angèle Barberini, odwiedza willę swojego ojca usytuowaną w urokliwej zatoce niedaleko Marsylii. Opuściła to miejsce dwadzieścia lat wcześniej, uciekając przed doświadczoną tu traumą i poprzysięgła sobie, że nigdy nie powróci. Gdy jednak jej ojciec dostał poważnego udaru, obecność Angèle okazała się koniecznością. Na miejscu kobietę witają bracia - Joseph, zgorzkniały emerytowany robotnik i Amand, menedżer lokalnej restauracji. Rodzeństwo musi ustalić, jakie kroki podjąć w sprawie willi i restauracji. W tym przypadku o przyszłości zadecyduje przeszłość.


➡ godz. 20:00 | "MARSYLSKI ŁĄCZNIK"
reż. Cédric Jimenez | Francja, Belgia, 2014 | 135 min.

Lata siedemdziesiąte, słoneczna Marsylia. Sędzia, Pierre Michel (Jean Dujardin), zostaje przeniesiony z działu nieletnich do wydziału antynarkotykowego policji. Musi rozpracować grupę przestępczą, odpowiedzialną za przerzut do USA hurtowych ilości heroiny.

Autentyczna historia dwóch charyzmatycznych postaci, które na zawsze zapisały się w historii Marsylii: bezkompromisowym sędzi Pierze Michelu i neapolitańskim gangsterze - Gaëtanie Zampie (Gilles Lellouche). Wrogowie przez sześć lat prowadzili pełną emocji walkę. Oddany państwu Michel stawia wszystko na jedną kartę, za wszelką cenę pragnie dopaść niebezpiecznego przestępcę, który jak dotąd okazywał się nieuchwytny dla policji. Sędzia uprzykrza życie Zampie na każdym kroku, nierzadko działając na granicy prawa. Rywalizacja obu mężczyzn prowadzi do serii dramatycznych wydarzeń w całej Francji.Buy_ticket
Przycisk_muza