Thumb_hd_filmy__3_

08.03.2019

WSPOMNIENIE LATA | POKAZ I SPOTKANIE Z REŻYSEREM

Zapraszamy na pokaz specjalny filmu "WSPOMNIENIE LATA" w Kino Muza w Poznaniu, po którym odbędzie się spotkanie i dyskusja z reżyserem - Adamem Guzińskim. Przed Wami ciekawy przykład kina coming-of-age. Film ukazuje historię opowiedzianą oczami dziecka i stawia mocny akcent, w polskiej kinematografii poruszającej się w realiach lat 70. XX w.

Piątek | 8.03 | godz. 19:30
➡ Bilety: 18/15/12 zł
Nie przyjmujemy rezerwacji miejsc.

"WSPOMNIENIE LATA"
reż. Adam Guziński | Polska 2016 | 87 min.

Koniec lat 70. w Polsce. Wakacyjny gwar podmiejskiego kąpieliska miesza się z dźwiękami przeboju Anny Jantar. „Wspomnienie lata” to intymna podróż do odchodzącego świata dzieciństwa widzianego oczami 12-letniego Piotrka. Pod wpływem zmieniającej się relacji z matką i pierwszego zauroczenia chłopiec musi skonfrontować się z zupełnie nowymi dla siebie uczuciami, dokonać pierwszych dorosłych wyborów i zmierzyć się z ich konsekwencjami.
Subtelne zdjęcia Adama Sikory, kreacje aktorskie Urszuli Grabowskiej i Roberta Więckiewicza oraz nagrodzonego na Festiwalu Off Camera - Maxa Jastrzębskiego w roli Piotrka sprawiają, że film Adama Guzińskiego jest niezwykle sugestywnym, ale zarazem wyważonym obrazem skomplikowanych emocji dziecka.


NAGRODY:

🏆 2017, Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera" w Krakowie: Nagroda "Rising Star" dla najlepszego aktorskiego debiutu w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych dla Maxa Jastrzębskiego

🏆 2017, Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera" w Krakowie – Konkurs Polskich Filmów Fabularnych: nominacja

🏆 2016, Forum Kina Europejskiego "Cinergia" w Łodzi: "Kryształowe Jabłko" dla najlepszego debiutu polskiego za "delikatne i pełne humanistycznej wrażliwości ukazanie dojrzewania nastolatka i dramatu jego matki, rozdartej między rodzinnym obowiązkiem a kobiecą namiętnością oraz za wierne osadzenie ich historii w atroficznych realiach gierkowskiego PRL-u."

🏆 2016, Warszawski Festiwal Filmowy – Konkurs Międzynarodowy: nominacja


Adam Guziński | Reżyser filmowy, teatralny i telewizyjny, scenarzysta. Urodził się w 1970 roku w Koninie. Absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTViT w Łodzi. Za swoją etiudę szkolną „JAKUB” (1998) otrzymał nagrodę Grand Prix Cinéfondation na festiwalu filmowym w Cannes. Jego kolejny film – krótkometrażowy „ANTYCHRYST” (2002) był pokazany na ponad 80 festiwalach, gdzie zdobył liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. Specjalne Wyróżnienie na Festiwalu Filmowym w Turynie czy Nagrodę Studencką na Festiwalu Krótkiego Metrażu w Nicei oraz Grand Prix na Festiwalu w Bilbao, dzięki czemu znalazł się w gronie kandydatów do nominacji do Oscara w kategorii najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego. Jego pełnometrażowy debiut „CHŁOPIEC NA GALOPUJĄCYM KONIU” (2006) był prezentowany w sekcji pozakonkursowej Festiwalu Filmowego w Cannes, startował też w Konkursie Głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. „WSPOMNIENIE LATA” (2016) to drugi film fabularny reżysera.

W swoich filmach często pokazuje świat oczami dziecięcych i nastoletnich bohaterów uwikłanych w konflikty rodzinne, rówieśnicze, doświadczających trudnych uczuć. Współpracuje z najlepszymi autorami zdjęć – jak Jolanta Dylewska („CHŁOPIEC NA GALOPUJĄCYM KONIU”) czy Adam Sikora („WSPOMNIENIE LATA”) i chętnie wybiera poetycką, wizualnie wyrafinowaną formę, która doskonale oddaje emocjonalne niejednoznaczności.

PARTNER POKAZU: 

Hotel Rzymski
Buy_ticket
Przycisk_muza