">
Thumb_kedi4

17.02.2018

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOTA W KINIE MUZA

Zapraszamy do świętowania razem z nami MIĘDZYNARODOWEGO DNIA KOTA 17 lutego! W takim dniu, ciężko byłoby nie pamiętać o naszych mruczących przyjaciołach! Koteł, zwany inaczej kotem domowym (również Felis catus, Felis silvestris catus lub Felis (silvestris) domesticus) to podręcznikowo udomowiony gatunek ssaka z rzędu drapieżnych z rodziny kotowatych. Kociaki zostały udomowione około 9500 lat temu i są obecnie najpopularniejszymi zwierzętami domowymi na świecie.

(wariacja nt. definicji hasła "Kot domowy" z Wikipedii)W programie:


godz. 11:00 | PORANEK RODZINNY: KOCIE HISTORIE

PORANKI RODZINNE to kultowe już spotkania w kinie Muza. Maluchy wraz z rodzicami, dziadkami i opiekunami oglądają bajki, które dla starszego pokolenia są niezapomnianymi wieczorynkami. Wybieramy animacje sprzed lat, pełne barwnych postaci i niezwykłego klimatu - zawsze pod konkretny temat. Seans trwa około 50 minut i wzbogacany jest warsztatami artystycznymi z AMBIENTÓWKA., które bawią i rozwijają dzieci, a rodzicom podsuwają pomysły na kreatywne spędzanie czasu z dziećmi.

Bilety: 10 zł seans + 1 zł warsztaty (liczba miejsc ograniczona - obowiązują zapisy w kasie)


godz. 12:30 | "KEDI. SEKRETNE ŻYCIE KOTÓW" | Turcja, USA, 2016 | 80 min.
Seans z napisami w języku polskim.

Stambuł to miasto z niezwykłą, sięgającą tysięcy lat historią i zarazem jedyne w swoim rodzaju najprawdziwsze kocie imperium. Koty, mając w nim swoje wyjątkowe, zaszczytne miejsce, są nieodłączną częścią lokalnej społeczności. Żyją na styku dwóch światów – dzikiego i cywilizowanego: nie mają swoich właścicieli, ale każdego dnia towarzyszą mieszkańcom w chwilach smutku i radości.

Bywają drapieżne, uparte, zdeterminowane, ale też wdzięczne, radosne i wierne. A tak naprawdę są najważniejszymi mieszkańcami Stambułu – ukrytym skarbem miasta, niestrudzonymi towarzyszami i nieoczywistym lustrem, w którym każdy może się przejrzeć. Wystarczy spojrzeć na świat z ich perspektywy.

Spryciara, Przylepa, Sułtan, Flirciarz, Bestia, Szajba i Cwaniak to wyjątkowe indywidualności, które są naszymi przewodnikami po filmowym Stambule. Oglądamy z bliska ich codziennie przygody, długie wędrówki i spotkania z mieszkańcami. Niezależne i wolne zaglądają do sklepów, kawiarni i mieszkań. Nikt nie potrafi oprzeć się ich urokowi, a Stambuł byłby bez nich zupełnie innym miastem. Poznajcie ich sekretne życie.

Bilety: 18/15/12 zł

Buy_ticket
Przycisk_muza