">
Thumb_stills.075578

16.08.2017

"JESÚS" - POKAZ SPECJALNY w Kinie Muza

Kino Muza w Poznaniu oraz Tongariro Releasing zapraszają na specjalny pokaz filmu "Jesús".
Premiera filmu odbywa się poza regularnym repertuarem kinowym: na festiwalu T-MOBILE NOWE HORYZONTY oraz na portalu OUTFILM.PL.

"Jesús" | reż. Fernando Guzzoni | dramat | Chile, 2016
➡ 16.08 | godz. 18:00
➡ WYDARZENIE SPECJALNE | BILETY: 12/15/18 zł
➡ Partner pokazu: Grupa Stonewall
Po filmie dyskusja z gościem: PIOTR MOSZCZEŃSKI
Prowadzenie dyskusji: JAKUB MRÓZ

[FABUŁA FILMU]

Osiemnastoletni tancerz Jesús pochodzi z Santiago w Chile. Po udanym występie razem z innymi członkami zespołu urządzają mocno alkoholową imprezę, podczas której dochodzi do brutalnego przestępstwa. Przerażony chłopak zwraca się o pomoc do ojca, z którym do tej pory nie miał dobrego kontaktu.

[O FILMIE]

W marcu 2012 całą Ameryką Południową wstrząsnęła historia młodego geja z Chile, Daniela Zamudio, który został zamordowany przez grupę rówieśników. Tragiczna śmierć chłopaka przyczyniła się do przyspieszenia prac nad prawem dotyczącym przeciwdziałania homofobii i zainspirowała scenariusz filmu "Jesús". Tę samą historię przedstawia również Alex Anwadter w filmie "Kwiaty nienawiści", tym razem z perspektywy ojca zamordowanego nastolatka (film także dostępny na OUTFILM.pl).Film był nominowany do głównej nagrody na festiwalach w San Sebastián i w Toronto. W Polsce prezentowany na 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty w sekcji Odkrycia.

[O GOŚCIU DYSKUSJI PO FILMIE]
Piotr Moszczeński - społecznik, edukator, absolwent Instytutu Psychologii UAM. Zajmuje się zjawiskiem wykluczenia ze względu na orientację seksualną oraz jego psychologicznymi konsekwencjami.PROWADZENIE: Jakub Mróz

Buy_ticket
Przycisk_muza