Thumb_filmowa_zajawka_vol_3

28.07.2017

​HIP HOP KEMP: FILMOWA ZAJAWKA VOL. 3

Piątek | 28 lipca 2017 | godz. 19:00
Bilety: 10 zł

Festiwal Hip Hop Kemp oraz Estrada Poznańska zapraszają na wyjątkowy pokaz filmu, który można spokojnie nazwać filmową biblią rapu. Reżyser filmu Ice-T, legenda sceny, tym razem w roli reżysera i wodzireja.

Hip HOP KEMP to najbardziej uznana impreza hip-hopowa w środkowej Europie powraca po raz szesnasty doczeskiego Hradec Králové! Tegoroczna edycja festiwalu Hip Hop Kemp wystartuje 17 sierpnia i na trzy dni zamieni teren dawnego lotniska wojskowego w rapową mekkę Starego Kontynentu.

SOMETHING FROM NOTHING: THE ART OF RAP
reż. Ice-T | USA, Wielka Brytania 2012 | 106 min.
Nie uliczne walki, narkotyki i zabójstwa leżą w sercu "Sztuki rapu", ale słowo, z którym czołowi raperzy zwracają się do siebie nawzajem i publiczności. Przewodnikiem po świecie nawijek, tekstów i narracji jest Ice-T. Jego rozmówcami - Dr. Dre, Eminem, Snoop Dogg, Run DMC, Ice Cube i wielu innych przyłapanych na skwerze, w sklepie z płytami, w studiu, w barze i na basenie. W centrum jest słowo zapisane na ręce, na skrawku papieru lub na czystych kartkach eleganckiego zeszytu. Słowo, które wyraża, które jest głosem i sprawia, że jego twórcy należą prawdopodobnie do ostatniej, żywej kategorii pisarzy. Pisarzy, tworzących ad hoc. Obraz był prezentowany w ramach oficjalnej selekcji festiwalu w Sundance 2012.

Buy_ticket
Przycisk_muza