Thumb_nic2

04.08.2017 - 08.08.2017

NIC SIĘ TU NIE DZIEJE | 2 EDYCJA

NIC SIĘ TU NIE DZIEJE
4-8 SIERPNIA 2017 | POZNAŃ

Inicjatywa, która w ubiegłym roku podbiła serca poznaniaków i poznanianek odbędzie się po raz drugi. NIC SIĘ TU NIE DZIEJE ożywi Poznań w dniach 4-8 sierpnia 2017.

NIC SIĘ TU NIE DZIEJE to wydarzenie oparte na współpracy trzech poznańskich kin – Muzy, Pałacowego i Rialto. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w sierpniu zeszłego roku i spotkała się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem przez osoby, które spędzały lato w mieście.

Kompletny program NIC SIĘ TU NIE DZIEJE do pobrania:
https://we.tl/07Qdgcmgcc


Program NIC SIĘ TU NIE DZIEJE w Kinie Muza :4 SIERPNIA 2017 (PIĄTEK)


godzina 15:00
POKAZ PRZEDPREMIEROWY: "Louise nad morzem"
reż. Jean-Francois Laguionie | Belgia/Francja 2016 | 70 min.
Bilety: 15 zł


godzina 17:00
PREMIEROWY POKAZ FILMU DOKUMENTALNEGO “Advanced Style” I WARSZTATY MODOWE DLA KOBIET 50+

Partner wydarzenia: SOLAR

Przedpremiera: "Advanced Style"

reż. Lina Plioplyne | USA 2014 | 72 min.
pokaz przedpremierowy
Bilety: 15 zł
Partner pokazu: SOLAR


Film prezentuje życie siedmiu wyjątkowych mieszkanek Nowego Jorku, które wyróżniają się oryginalnym stylem i pełnym życia podejściem do starzenia się. Współscenarzysta filmu, Ari Seth Cohen, jest autorem uznanego bloga modowego „Advanced Style”. W filmie wyreżyserowanym przez Linę Plioplyte obserwujemy intymne i barwne portrety niezależnych, stylowych kobiet w wieku od 62 do 95, które żyją pełnią życia, prowokują i bawią się modą.


godzina 18:30
Warsztaty modowe z SOLAREM dla kobiet 50+

Kino Muza | I piętro | 120 min
warsztaty
Bilety: 10 zł + zapisy: zapisy@estrada.poznan.pl z dopiskiem „warsztaty modowe”
Zapraszamy widzki w wieku 50+ do udziału w warsztatach modowym pod okiem stylistek firmy SOLAR. Do zgłoszeń prosimy dołączyć kilka zdjęć, które oddają styl uczestniczki.

O warsztatach
Będzie to spotkanie o kameralnym charakterze. Zostaną omówione w kilku słowach historia mody i trendy na jesień/zima 2017/2018 – w oparciu o prezentację. Następnie przejdziemy do
Zabawy Modą. Udowodnimy, że nie ma złych sylwetek, są tylko nietrafione fasony. Pokażemy triki modowe, które potrafią podkreślić atuty danej sylwetki, zachęcimy uczestniczki do zrobienia własnych stylizacji. Spotkanie ma na celu zachęcić do eksperymentowania w dziedzinie mody. Warsztaty będą miały otwarty charakter, nastawione na dialog z uczestniczkami i wzajemne inspiracje.


godzina 18:00
BEFORE Maraton Chodzony FRIDAY NIGHT FEVER/GORĄCZKA PIĄTKOWEJ NOCY

hol Kina Muza
wydarzenie towarzyszące
GLAM BEFORE. W holu Kina Muza widzowie będą mogli skorzystać z charakteryzacji w stylu największych glamrockowych gwiazd muzycznych, założyć glamperukę i uwiecznić tę chwilę w fotobudce.godzina 19:00
Maraton Chodzony FRIDAY NIGHT FEVER/GORĄCZKA PIĄTKOWEJ NOCY: cz. 1. Idol (Velvet Goldmine)
reż. Todd Haynes | USA, Wielka Brytania 1998 I 118 min. I projekcja z taśmy 35 mm
Maraton Chodzony SATURDAY NIGHT FEVER
Karnet na maraton: 30 zł


godzina 21:30
SEKCJA: KINO POSTAPO
"Dredd"
reż. Pete Travis | Indie, RPA, USA, Wlk.Brytania 2012 | 95 min.
Bilety: 10 zł
5 SIERPNIA 2017 (SOBOTA)


godzina 12:00-15:00
ZWIEDZANIE KINA OD KUCHNI
WSTĘP WOLNY – zapisy telefoniczne w kasie kina Muza 61 852 34 03 w dn. 4.08.2017 od godz. 13.00

Zabierzemy Was z miejsca, do których na co dzień nie mają dostępu widzowie kina. Będzie można obejrzeć, jak działa kino i skąd bierze się obraz na ekranie, będzie możliwość wysłuchania opowieści o dziejach taśmy filmowej, zobaczenia i dotknięcia klasycznych sprzętów kinowych.


godzina 13:00
SEKCJA: KINO POSTAPO KIDS: "Miasto cienia"
reż. Gil Kenan I USA 2008| 95 min.
FILM I WARSZTATY | kat. wiek. 8+
Bilety: 10 zł + warsztaty z Zakamarkami (zapisy w kasie kina muza@kinomuza.pl lub 61 852 34 03)

O warsztatach: Nic Się Tu Nie Dzieje i Wydawnictwo Zakamarki zapraszają na interaktywne warsztaty inspirowane książką „Zrób to krok po kroku”, której autorkami są: Clara Lidström i Annakarin Nyberg, a ilustracje wykonały: Katy Kimbell, Li Söderberg. Zajęcia dla małych majsterkowiczów, mających zapał, by własnoręcznie wykonać praktyczny przedmiot z recyklingowych materiałów.
Temat: TORBY Z KOSZULEK grupa wiekowa: dzieci 8+ wraz z rodzicami
UWAGA: Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą niepotrzebnego T-shirtu mamy lub taty.
Limit: 15 dzieci.
Czas trwania: 60 min.


godzina 15:00
POKAZ PRZEDPREMIEROWY: "Powrót do Montauk"
reż. Volker Schlöndorff | Niemcy 2017 | 106 min.
Bilety: 15 zł


godzina 16:00-20:00
PODWÓRKO POSTAPO
WSTĘP WOLNY
Partner: Druga Era

Na kilka godzin nasze podwórko stanie się postapokaliptyczne! W programie: pokaz walk w rynsztunku, laboratorium i animacje dla dzieci i dorosłych, nauka gry karcianej w realiach Metro 2033 i inne niespodzianki.


godzina 17:00
CYKL JOGA: SESJA JOGI ŚMIECHU ORAZ POKAZ FILMUYogawoman
reż. Kate Clere McIntyre i Saraswati Clere | Australia 2011 | 84 min.
Sesja jogi śmiechu i film
Bilety: 10 zł

Czy optymizm można w sobie zbudować mocą praktyki? Czy banki i duże korporacje naprawdę fundują swoim pracownikom zajęcia ze śmiechu? Czy śmiech może być językiem pokoju? Czy można się śmiać nie widząc wokół siebie powodu do śmiechu?

Odpowiedź na wszystkie te pytania brzmi „tak!”. Joga śmiechu to sprawdzona w 104 krajach metoda uruchamiania radości. Tę unikalną gimnastykę zapoczątkował w 1995 roku w Indiach lekarz dr Madan Kataria. Metoda ta łączy unikalne ćwiczenia wywołujące śmiech, proste techniki oddechowe jogi, ćwiczenia aktywizujące i relaksację. Metoda ta pozwala ludziom korzystać z medycznych i psychologicznych korzyści śmiechu takich jak rozluźnienie napięć, dotlenienie i pobudzenie endorfin.


godzina 19:00
POKAZ PRZEDPREMIEROWY: "Safari"
reż. Ulrich Seidl | Austria 2016 | 91 min.
Bilety: 15 zł


godzina 20:00
WERNISAŻ WYSTAWY OKŁADEK VIDEO RONDO
wydarzenie towarzyszące
WSTĘP WOLNY

Na początku lat dziewięćdziesiątych takie firmy jak Elgaz czy Video Rondo dyktowały jednak warunki na rynku wideo, a dystrybuowane przez nich kasety znaleźć można było w niemal każdej z kilkunastu tysięcy działających w Polsce wypożyczalni.
Choć początkowo było to niewielkie przedsiębiorstwo rodzinne, kasety Video Rondo stały się bardzo popularne, a oferowany repertuar odbijał nastroje epoki – ponieważ widzowie kreowali popyt przede wszystkim na zachodnie, eskapistyczne kino gatunkowe, firma oferowała głównie mało znane zagraniczne komedie, horrory, filmy akcji i tytuły o zabarwieniu erotycznym. Na przestrzeni zaledwie pięciu lat Video Rondo wprowadziło do dystrybucji około tysiąca takich filmów.

Co więcej, strona graficzna wydań Video Rondo ciekawie odbijała zmiany, jakie dokonywały się wówczas w polskim designie i marketingu. Do projektowania okładek zatrudniano wykładowców i studentów gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, którzy tworzyli je za pomocą farb, pasteli lub metodą kolażu. Z perspektywy czasu styl projektowania tych okładek można by określić mianem niechcianego, porzuconego dziecka Polskiej Szkoły Plakatu.
Wystawa grafik Video Rondo, podczas której kilkadziesiąt okładek zostanie zaprezentowanych w formie wydruków została premierowo zaprezentowana podczas Festiwalu Filmów Kultowych w Gdyni w czerwcu br, a teraz premierowo pojawi się w Poznaniu.

Wystawę otworzy Krystian Kujda – dyrektor artystyczny Festiwalu Filmów Kultowych, filmoznawca, fotograf, kolekcjoner.


godzina 21:00
SEKCJA: KINO POSTAPO
VHS HELL – POKAZ KULTOWEGO FILMU „HARDWARE” I "CREEPROZOIDS" Z KASETY VHS, Z LEKTOREM

Karnet: 20 zł

VHS HELL to cykliczne pokazy filmów klasy B. To również nostalgiczny hołd dla amerykańskiego kina grindhouse spod znaku double feature i polskiej rzeczywistości doby transformacji ustrojowej, jaka zaszła na przełomie lat 80. i 90.

Piszą o swoim projekcie:
Chcemy, abyście przypomnieli sobie czasy, kiedy po upadku komunizmu na osiedlach zaczęły rządzić wypożyczalnie wideo, a wszyscy bezkrytycznie zachłystywali się Zachodem. Na naszych pokazach zobaczycie filmy zapomniane, absurdalnie nakręcone, tandetne i niesmaczne, a jednocześnie perwersyjnie fascynujące. Gumowym potworom, opętanym seksem kosmitom i punkom ery nuklearnego Holokaustu zawsze towarzyszy głos znudzonego lektora i trzaski porysowanej taśmy video. Zupełnie, jak 20 lat temu!


HARDWARE
, reż. Ruchard Stanley, USA/Wlk. Brytania 1990 | 93 min.

O filmie – pisze kurator sekcji „kino postapo” Adam Horowski:

Postapokaliptyczna perła, którą Richard Stanley zrealizował mając zaledwie 24 lata, tuż po swoim powrocie z wojny w Afganistanie. W nieokreślonej przyszłości, wiele lat po nuklearnej apokalipsie, Mo Baxter kupuje od pustynnego nomady na wpół zniszczoną głowoczaszkę starego robota. Podarowuje ją Jill – swojej dziewczynie, która włącza ją do tworzonej przez siebie instalacji artystycznej. Jednak szczątki okazują się częścią wyposażonej w sztuczną inteligencję, zdolnej do samonaprawy maszyny bojowej MARK-13. Kiedy mechaniczny zabójca zyskuje dostęp do źródła energii, rozpoczyna się koszmar. Choć w "Hardware" pełno jest nawiązań do klasyki, w szczególności do "Obcego - ósmego pasażera Nostromo" i "Terminatora", to jednak stylistycznie zdecydowanie bliżej filmowi do twórczości włoskich mistrzów horroru - Maria Bavy i Daria Argento. Wysmakowane wizualnie kadry z dominującą głęboką czerwienią, sceny naznaczone narkotyczną psychodelią czy znakomita ścieżka dźwiękowa przygotowana przez Simona Boswella - kompozytora współpracującego wcześniej m.in. z Alejandrem Jodorowskym - złożyły się na obraz, który jest dziś otoczony swoistym kultem. W gościnnych rolach wystąpiły legendy rocka - wokalista "Fields of the Nephilim" Carl McCoy, frontman "Motörhead" Lemmy Kilmister, a także niezrównany Iggy Pop, który jako radiowy didżej o ksywce Wściekły Bob z charakterystycznym dla siebie wdziękiem informuje słuchaczy o wzrastającym poziomie promieniowania oraz morderczej fali upałów:
„As for the good news... There is NO FUCKING GOOD NEWS!”


CREEPROZOIDS, reż. David DeCoteu, USA 1987 I 72'

Seans dzięki uprzejmości producenta filmu Full Moon Features: www.fullmoonstreaming.com


O filmie – pisze kurator sekcji „kino postapo” Adam Horowski:


W 1998 roku - sześć lat po rozpoczęciu wojny jądrowej - ludzkość jest w stanie agonalnym. Resztki społeczeństwa egzystują w ruinach dawnych miast, a bandy dezerterów przemierzają jałowe pustkowia szukając schronienia przed mutantami i kwaśnym deszczem. Pięcioro takich zbiegów - trzech mężczyzn i dwie kobiety - postanawia schować się przed nadchodzącą burzą w opustoszałym budynku. Jak się okazuje, bohaterowie trafiają do laboratorium, w którym przeprowadzano eksperymenty genetyczne. Jednak zamiast organizmów wytwarzających we własnym zakresie aminokwasy wyszło coś wyjątkowo paskudnego. Na dodatek zdążyło zadomowić się w kanałach wentylacyjnych i zdecydowanie nie przejawia przyjacielskich zamiarów. "Cripozoidów" zrealizowano za 75 tysięcy dolarów, chociaż - trzeba uczciwie przyznać - całość wygląda jakby kosztowała 15-20% więcej, bowiem gumowe potwory, góra obrzydliwego śluzu i nienoszące staników panny prezentują się naprawdę uroczo. Wszystko to, wraz z toną "subtelnych" odwołań do "Obcego", "Martwego zła", "It's Alive" czy twórczości WIlliama Szekspira (bohaterki noszą imiona Bianca i Kate, tak jak główne postaci "Poskromienia złośnicy"), z pewnością przyprawi o szybsze bicie serca niejednego miłośnika B-klasowego szaleństwa.
6 SIERPNIA 2017 (NIEDZIELA)godzina 12:00
SEKCJA: KINO POSTAPO KIDS: "Dudi: cała naprzód"
reż. Julio Soto Gurpide | Hiszpania, USA, 2017 | 92 min.
Pokaz z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących
Bilety: 10 zł + warsztaty z Zakamarkami (zapisy w kasie kina muza@kinomuza.pl lub 61 852 34 03)
Partner pokazu: Fundacja Mili Ludzie

Audiodeskrypcja to słowny opis obrazów i treści wizualnych, umożliwiający osobom niewidomym i słabowidzącym zrozumienie i korzystanie z informacji, które z różnych względów mogą być dla nich niedostępne. Aby dostosować dzieło filmowe do odbioru osób z niepełnosprawnością wzroku, przygotowuje się audiodeskrypcję, która jest komentarzem do wydarzeń na ekranie, wplecionym pomiędzy dialogi bohaterów filmu.

O warsztatach:
Nic Się Tu Nie Dzieje i Wydawnictwo Zakamarki zapraszają na interaktywne warsztaty inspirowane książką „Zrób to krok po kroku”, której autorkami są: Clara Lidström i Annakarin Nyberg, a ilustracje wykonały: Katy Kimbell, Li Söderberg. Zajęcia dla małych majsterkowiczów, mających zapał, by własnoręcznie wykonać praktyczny przedmiot z recyklingowych materiałów.

Temat: SZCZUDŁA Z PUSZEK, grupa wiekowa: dzieci 5+ wraz z rodzicami
UWAGA: zachęcamy uczestników do zdobycia i przyniesienia dużych, metalowych puszek (nieobligatoryjne)
Limit: 15 dzieci.
Czas trwania: 60 min.


godzina 14:00
POKAZ PRZEDPREMIEROWY: "Paryż na bosaka"
reż. Dominique Abel | Francja, Belgia 2016 | 83 min.
Bilety: 15 zł


godzina 15:30
CYKL JOGA: SESJA JOGI ŚMIECHU + SPOTKANIE PODRÓŻNICZE O INDIACH Z JOGINEM ŚMIECHU PIOTREM BIELSKIM
wydarzenie towarzyszące | 120 min.
Bilety: 10 zł

Piotr Bielski jest pionierem jogi śmiechu w Polsce i autorem pierwszej polskiej książki poświęconej tej metodzie „Joga śmiechu. Droga do radości” i prezesem Fundacji Jogini Śmiechu. Stawia sobie za cel by Ziemia stała się najbardziej roześmianą planetą w kosmosie, a Polska najbardziej roześmianym państwem świata. Dlatego poprowadził już warsztaty we wszystkich 16 województwach Polski i przeszkolił już ponad 300 instruktorów tej metody, a także gości z zajęciami w znanych firmach, ośrodkach jogi i rozwoju, uniwersytetach, klubach seniorów, szpitalach, a nawet więzieniach. Zorganizował już 2 wyprawy do Indii, ojczyzny tej metody, gdzie uczył się jej bezpośrednio od jej założyciela – doktora Madana Katarii otrzymując tytuł certyfikowanego trenera Dr Kataria School of Laughter Yoga. Z wykształcenia socjolog i absolwent stosunków międzynarodowych, z wcześniejszego zawodu dziennikarz, stały współpracownik „Joga Magazynu” oraz polityka.pl i autor wielu tekstów poświęconych tej metodzie, którą twórczo rozwija. Szczęśliwy mąż Anety i ojciec Rozalii. Więcej: www.joginsmiechu.pl oraz www.facebook.com/JoginSmiechu

O jodze śmiechu:
Czy optymizm można w sobie zbudować mocą praktyki? Czy banki i duże korporacje naprawdę fundują swoim pracownikom zajęcia ze śmiechu? Czy śmiech może być językiem pokoju? Czy można się śmiać nie widząc wokół siebie powodu do śmiechu?

Odpowiedź na wszystkie te pytania brzmi „tak!”. Joga śmiechu to sprawdzona w 104 krajach metoda uruchamiania radości. Tę unikalną gimnastykę zapoczątkował w 1995 roku w Indiach lekarz dr Madan Kataria. Metoda ta łączy unikalne ćwiczenia wywołujące śmiech, proste techniki oddechowe jogi, ćwiczenia aktywizujące i relaksację. Metoda ta pozwala ludziom korzystać z medycznych i psychologicznych korzyści śmiechu takich jak rozluźnienie napięć, dotlenienie i pobudzenie endorfin.


godzina 18:00
CYKL: DKF & POKAZ PRZEDPREMIERA: „Królewicz Olch” + SPOTKANIE Z REŻYSEREM KUBĄ CZEKAJEM
reż. Kuba Czekaj | Polska 2016 | 101 min.
pokaz przedpremierowy i spotkanie z reżyserem
Bilety:15 zł

Historia wybitnie utalentowanego nastolatka, który rozpoczyna naukę fizyki na uniwersytecie. Chłopiec ma niezwykły umysł i pokaleczoną duszę, której nie jeste w stanie uleczyć matka autorytarnie kierująca jego życiem. Pojawienie się w ich życiu mężczyzny ustanawia nowy porządek, a chłopiec z rąk matki przechodzi pod jego opiekę. Między trójką bohaterów krętą drogą tworzy się więź, a ich wspólne szczęście nie trwa długo.
Wizualny majstersztyk” [Grzegorz Kłos, Wirtualna Polska]
Piękny i wizjonerski” [Anna Tatarska, Co Jest Grane 24]

O reżyserze:
Urodzony w 1984 roku Kuba Czekaj jest uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych polskich reżyserów młodego pokolenia. Jest absolwentem reżyserii Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Programu Fabularnego Studio Prób w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy.
Rok temu do kina trafił jego „Baby Bump” i został uznany za najbardziej oryginalny polski film dekady – ten film przyniósł reżyserowi wyróżnienie specjalne Queer Lion Award na festiwalu w Wenecji, oraz nominację do prestiżowych Paszportów Polityki. Za film "Królewicz Olch" Czekaj otrzymał Nagrodę Młodego Jury w konkursie Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Na festiwalu Cannes 2017 otrzymał Nagrodę ScripTeast im. Krzysztofa Kieślowskiego za najlepszy scenariusz z Europy Środkowo-Wschodniej – czekamy zatem na film na podstawie tegoż scenariusza, będzie nosił tytuł „Sorry, Polsko”.

Gościliśmy już Kubę Czekaja przy okazji premiery filmu „Baby Bump”. W sierpniu będziemy mieli okazję porozmawiać z reżyserem o „Królewicz Olch”, tuż przed pojawieniem się filmu w regularnym repertuarze kin.


godzina 21:00
POKAZ PRZEDPREMIEROWY: "Dusza i ciało"
reż. Ildikó Enyedi | Węgry 2017 | 116 min.
Bilety: 15 zł
7 SIERPNIA 2017 (PONIEDZIAŁEK)


godzina 15:00
"Kedi - sekretne życie kotów"
reż. Ceyda Torun | Turcja, USA, 2016 | 80 min.
Bilety 10 zł


godzina 17:00
CYKL JOGA: SESJA JOGI ŚMIECHU + FILM „Wędrówka na Zachód
reż. Ming-liang Tsai | Francja/Tajwan 2014 | 56 min.
Bilety: 10 zł

Czy optymizm można w sobie zbudować mocą praktyki? Czy banki i duże korporacje naprawdę fundują swoim pracownikom zajęcia ze śmiechu? Czy śmiech może być językiem pokoju? Czy można się śmiać nie widząc wokół siebie powodu do śmiechu?

Odpowiedź na wszystkie te pytania brzmi „tak!”. Joga śmiechu to sprawdzona w 104 krajach metoda uruchamiania radości. Tę unikalną gimnastykę zapoczątkował w 1995 roku w Indiach lekarz dr Madan Kataria. Metoda ta łączy unikalne ćwiczenia wywołujące śmiech, proste techniki oddechowe jogi, ćwiczenia aktywizujące i relaksację. Metoda ta pozwala ludziom korzystać z medycznych i psychologicznych korzyści śmiechu takich jak rozluźnienie napięć, dotlenienie i pobudzenie endorfin.


godzina 19:00
POKAZ PRZEDPREMIEROWY: "Nie jestem twoim murzynem"
reż. Raoul Peck | Francja/USA 2016 | 105 min.
Bilety: 15 zł


godzina 21:00
POKAZ PRZEDPREMIEROWY: "Odwet"
reż. Yan England | Kanada 2016 | 106 min.
Bilety: 15 zł8 SIERPNIA 2017 (WTOREK)


godzina 15:00
POKAZ PRZEDPREMIEROWY: "Tanna"
reż. Martin Butler i Bentley Dean | Australia/Venuatu 2015 | 100 min.
Bilety: 15 zł


godzina 17:00
POKAZ PRZEDPREMIEROWY: "Boski porządek"
reż. Petra Biondina Volpe | Szwajcaria 2017 | 96 min.
Bilety: 15 zł


godzina 19:00
SEKCJA: KINO POSTAPO
Listy martwego człowieka
reż. Konstantin Łopuszański | ZSRR 1986 | 98 min.
Bilety: 10 zł


godzina 21:00
"Show people" Z MUZYKĄ NA ŻYWO SEMI-INVENTED DUO (Adrian Konarski/Sławomir Berny)
reż. King Vidor I USA 1928 I 82' I pokaz z taśmy 35 mm
Bilety: 15 zł


Semi-Invented Duo (Konarski/Berny)

Zespół narodził się na 12. Festiwalu Filmu Niemego. Adrian Konarski, kompozytor muzyki do filmów m.in. Magdaleny Piekorz (Pręgi) czy Jerzego Stuhra (Obywatel), zaprosił do współpracy Sławomira Bernego, by zagrać do polskiej niemej produkcji Szlakiem hańby. Później skład został poszerzony o skrzypka Michała Chytrzyńskiego, wówczas powstało Semi-Invented Trio. Muzycy wystąpili z projektem w Wiedniu, Bukareszcie, Cluj-Napoca oraz Kiszyniowie.
Trio spotkało się ponownie podczas 14. Festiwalu Filmu Niemego, tworząc oprawę muzyczną filmu Show People Kinga Vidora, a także na 15. edycji imprezy, gdzie zagrało do trzech francuskich filmów krótkometrażowych: "A propos Nicei", "Montparnasse" oraz "Mijają godziny".


Semi-invented Duo w składzie:
Adrian Konarski - instrumenty klawiszowe
Sławomir Berny - instrumenty perkusyjne

Cechą charakterystyczną brzmienia zespołu są ładne melodyjne tematy komponowane przez Adriana Konarskiego, inspiracje poezją, muzyką żydowską, w połączeniu z ciepłym brzmieniem i improwizacją najlepszych sesyjnych muzyków. Anglicy tak powiedzieli o tej muzyce: “It is quasi jazz music but with an East European feeling”

Adrian Konarski - uznany kompozytor muzyki filmowej i teatralnej, twórca ścieżek dźwiękowych między innymi do Pręg i Senności Magdaleny Piekorz oraz sztuk teatralnych i filmów w reżyserii Jerzego Stuhra, a także musicali. Absolwent wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki na Akademii Muzycznej
w Krakowie (2000). Od 1994 roku współpracuje z Piwnicą pod Baranami, a od 2007 roku jest członkiem
Europejskiej Akademii Filmowej. W 2010 roku rozpoczął współpracę z hollywoodzkim reżyserem Philippem Morą, angielskim aktorem Peterem Strakerem oraz niemiecką telewizją WDR.

Sławomir Berny - perkusista, absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej. Najbardziej znany polski muzyk sesyjny. Uczestniczył w ponad 60 nagraniach i projektach muzycznych, m.in. z grupą Kroke czy kabaretem Piwnica pod Baranami. Współpracował z takimi artystami, jak Jan Kanty Pawluśkiewicz, Grzegorz Turnau, Andrzej Sikorowski i Jarosław Śmietana. Gra również z Kroke oraz Nigelem Kennedy. Fragment of live recording from our concert in Wien 10th of Dec 2013 music Adrian Konarski

Humiliated Pathway - Semi-Invented Trio:


SHOW PEOPLE
, reż. King Vidor, USA 1928 I 82' I 35 mm

O filmie
Młodziutka Peggy Pepper (Marion Davies) marzy o rozpoczęciu kariery wielkiej gwiazdy dramatycznej. Wraz z tatą przyjeżdża do Hollywood, gdzie niespodziewanie zostaje odkryty jej talent komediowy. Po przygodzie przy niskobudżetowej produkcji, zostaje zaangażowana do poważnego przedsięwzięcia w wielkim melodramacie. Sen o hollywoodzkiej karierze się spełnia. Peggy jako Patricia Pepoire wkracza w świat celebrytów. Jednak czy takie życie przyniesie jej szczęście?

Zrealizowany rok po premierze pierwszego filmu dźwiękowego (Śpiewak jazzbandu Alana Croslanda), jest ukłonem w stronę Hollywoodu schyłku epoki kina niemego. Oprócz rewelacyjnej Marion Davies, w filmie wzięli udział William Haines, Douglas Fairbanks, a także - w rolach epizodycznych - Charles Chaplin i sam reżyser King Vidor.

Film pokażemy z taśmy 35 mm.
Premierowe wykonanie SHOW PEOPLE z muzyką Semi-Invented było na 14. Festiwalu Filmu Niemego w Krakowie.


Buy_ticket
Przycisk_muza