Thumb_kim-ki-duk-w-sieci-aurora-films-2017-04-07-005

04.04.2017 - 25.04.2017

DKF KAMERA: CYKL: Współczesne Kino Korei Południowej

DKF KAMERA:

Cykl: Współczesne Kino Korei Południowej

Każdy wtorek kwietnia, g. 21:00
Bilety 12 zł

W kwietniu udamy się na wschód, by przyjrzeć się współczesnemu kinu Korei Południowej. Cykl otworzymy "Lamentem", by wraz z małomiasteczkowym policjantem odkryć drugie dno tajemniczej choroby trapiącej jego rodzinną wioskę. Postaramy się uciec przed epidemią, nie tracąc przy tym człowieczeństwa razem z pasażerami "Zombie Express". Odetchniemy powietrzem Dzikiego Zachodu wraz z dzielnym Yangiem, który obroni "Honor wojownika" w walce z rewolwerowcami i zabójcami ninja. A z ubogim rybakiem, przekroczymy niewidzialną granicę oddzielającą obie Koree i zaplączemy się "W sieci" oskarżeń i zarzutów o szpiegostwo.

4.04 – Lament
reż. Hong-jin Na | Korea Płd 2016 | 156 min.

W małej miejscowości grasuje epidemia, w skutek której ludzie wpadają w morderczy szał. Krążąca wśród miejscowych plotka, winą obarcza tajemniczego Japończyka, od niedawna mieszkającego w okolicy. Intrygująca opowieść łącząca w sobie elementy kryminału, horroru oraz komedii.


11.04 – Zombie Express
reż. Sang-ho Yeon | Korea Płd 2016 | 118 min.

Pasażerowie pociągu z Seulu do Busan, starają się przetrwać szalejącą w państwie epidemię zombie. Kto z nich pozostanie człowiekiem, a kto utraci człowieczeństwo, starając się przeżyć za wszelką cenę?


18.04 – Honor wojownika
reż. Sngmoo Lee | Korea Płd, Nowa Zelandia 2010 | 101 min.

Wojownik miecza Yang, zmuszony jest uciec z kraju, po tym jak nie wykonał ostatniego, zleconego mu zabójstwa. Trafia na Dziki Zachód. Rewolwerowcy to jednak nie jedyne zmartwienie, jego tropem ruszają bowiem towarzysze z byłego klanu.


25.04 – W sieci
reż. Ki-duk Kim | Korea Płd 2016 | 114 min.

Ubogi rybak, codziennie łowiący na rzece, oddzielającej dwie Koree, pewnego dnia trafia na drugi brzeg. Zostaje schwytany przez strażników granicznych i trafia do aresztu oskarżony o szpiegostwo.

Buy_ticket
Przycisk_muza