Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Thumb_wydarzenia

23.07.2020

TRIBUTE TO ENNIO MORRICONE | CINEMA PARADISO

6 lipca nad ranem świat obiegła smutna wiadomość o śmierci Mistrza Ennio Morricone – bezsprzecznie jednego z najwybitniejszych twórców muzyki w historii kina. Włoski artysta komponował od najmłodszych lat i łącznie stworzył ścieżki dźwiękowe do około 500 tytułów filmowych. Dzięki Jego pracy artystycznej wielu z nas zrozumiało, jak wiele może zmienić dobór odpowiednich dźwięków do ruchomego obrazu. Zabierał nas do odległych krain, pokazał jak wygląda prawdziwa energia Dzikiego Zachodu w westernie, wytłumaczył subtelnie i pomógł pokochać dźwięk oboju, zilustrował muzyką wrażliwość i sentyment.

W hołdzie dla Maestro, wielkiego człowieka, który przez całe swoje życie kochał kino i zarażał nas swoją muzyczną pasją, zapraszamy Was na pokaz specjalny filmu ''CINEMA PARADISO'' Giuseppe Tornatore, który specjalnie na tę okazję wyświetlimy z taśmy 35 mm. Mamy nadzieję, że muzyka skomponowana przez Ennio Morricone nie pozwoli Wam zapomnieć, jak wiele piękna wniósł do filmowego świata.


➡ Czwartek | 23 lipca | godz. 20:00
➡ Bilety: 18/15/12 zł | Nie przyjmujemy rezerwacji


Projekcja z taśmy filmowej 35 mm.
W przypadku problemów technicznych z kopią w trakcie seansu, projekcja zostanie wznowiona z wersji cyfrowej.''CINEMA PARADISO''
reż. Giuseppe Tornatore | Francja, Włochy, 1988 | 123 min.


Kultowy film włoskiego mistrza Giuseppe Tornatore. Wzruszająca opowieść o mieszkańcach małego miasteczka na Sycylii. Wszyscy się tam znają, a miejscem gromadzącym całą wspólnotę jest budynek kina, znajdujący się na rynku. Tam poznają się kilkuletni chłopiec Toto, który marzy o pracy w kinie i wiele lat od niego starszy operator Alfredo. Historia ich przyjaźni została umieszczona na tle burzliwych dziejów kina, od czasów świetności po spektakularny koniec.

Buy_ticket
Przycisk_muza