Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Thumb_cala_przyjemnosc_po_stronie_kobiet

27.02.2020

FILMOTERAPIA | CAŁA PRZYJEMNOŚĆ PO STRONIE KOBIET

Zapraszamy do udziału w czwartej odsłonie cyklu FILMOTERAPIA Z SENSEM.


➡ Czwartek | 27.02 | godz. 20.00
Bilety: 18/15/12 zł | Nie przyjmujemy rezerwacji


Temat miesiąca: MIŁOŚĆ PRZYJACIELSKA?
O uwalnianiu się z opresji samotności w związku i marzeniach o zmianie.
O odwadze w szukaniu idealnej relacji z samym sobą i wydeptywaniu własnej drogi prowadzącej do szczęścia. Tłem do dyskusji będzie emocjonalny film o sile i (nie)zależności. Wspólnie poszukamy i nazwiemy zasoby, które pozwalają ludziom wyruszać w emocjonalne nieznane. Czy będąc w związku zacieramy naszą indywidualność? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć wspólnie z widzami na 4. Spotkaniu Filmoterapii.

''CAŁA PRZYJEMNOŚĆ PO STRONIE KOBIET''
reż. Barbara Miller | Szwajcaria, Niemcy 2018 | 97 min.

Czego pragnie kobieta? Kim jest kobieta? – to jedne z najczęściej dyskutowanych tematów we współczesnej kulturze. Jednak odpowiedź jest o tyle paradoksalna, że w zdecydowanej większości udzielają jej mężczyźni. Dlatego też wciąż istnieje przyzwolenie na kulturę gwałtu, podrzędność kobiet w strukturach władzy największych religii, przekonanie o obsceniczności wizerunku waginy w przestrzeni publicznej (wobec całkowitej neutralności penisa) czy instytucję obrzezania kobiet. Na całym świecie miliony kobiet są wciąż okaleczane, gwałcone, molestowane czy karane, bo to mężczyźni decydują w ich imieniu. Dlatego reżyserka oddaje głos kobietom. Rokudenashiko, japońska artystka, staje przed sądem za wydruki 3D swojej waginy. Deborah Feldman, ucieka wraz ze swoim synem z ortodoksyjnej społeczności chasydów na Brooklinie, by móc decydować o swoim losie. Leyla Hussein prowadzi w Londynie warsztaty dla sudańskich kobiet, by uświadomić im piekło, na jakie skazują swoje córki. Doris Wagner opowiada o molestowaniu przez księdza. Vithika Yadov uświadamia młodych Hindusów o kobiecej przyjemności seksualnej. Te kobiety wypowiedziały posłuszeństwo patriarchatowi.

Tegoroczna edycja FILMOTERAPII Z SENSEM w Kinie Muza odmieni miłość przez wszystkie przypadki. Od poszukiwania idealnego partnera, przez próby uchwycenia ulotnych determinantów zakochania, aż do wskazywania winnych w przypadku gorzkich rozstań. Czy w dobie autonomii jednostki wykreowane społecznie i kulturowo obrazy idealnego związku nadal determinują nasze życiowe wybory? Jak poradzić sobie z rozczarowaniem i zderzeniem romantycznych oczekiwań z rzeczywistością? 

Każde kolejne spotkanie będzie poświęcone wybranym fazom rozwoju związków, a publiczność zostanie skonfrontowana z przewrotnością form, często dalekich od znanych nam definicji. Wspólnie staniemy przed próbą uchwycenia i stworzenia nowej charakterystyki procesów towarzyszących nawiązywaniu bliskich relacji. 

Wstępem do dyskusji będą filmy dokumentalne z festiwalu Millennium Docs Against Gravity, traktujące o różnych, często zaskakujących, formach kochania. Do dyskusji zaproszą Państwa Łukasz Raszewski (znany z poprzednich edycji FILMOTERAPII Z SENSEM) i psychoterapeutka Joanna Sowińska (Instytut Pomocy Profesjonalnej).Cykl realizowany jest wspólnie z Instytutem Pomocy Profesjonalnej, Against Gravity oraz Magazynem SENS.

Buy_ticket
Przycisk_muza